Image default
Wypowiedzi

Pogba: Juventus najważniejszym klubem w mojej profesjonalnej karierze

628-390-pogba-manutd-11

Paul Pogba po meczu United z Evertonem zaatakował media za pośrednictwem Facebooka za złą interpretację jego słów, kiedy to określił on okres swój transfer powrotny z Juventusu do Czerwonych Diabłów jako „powrót z wakacji”.

Francuz przed powrotem na Old Trafford za rekordowe 89 milionów funtów tego lata, spędził 4 sezony w Juventusie, podczas których zdobył 4 mistrzostwa Włoch. Po transferze miał on powiedzieć:

Czuję się jak bym wyjechał na wakacje i wrócił do domu. Poważnie. Nic się nie zmieniło. Jestem tą samą osobą.

Słowa Pogby uraziły dyrektora wykonawczego Juventusu, Giuseppe Marottę, dlatego dziś Francuz za pośrednictwem Twittera postanowił sprostować swoją wypowiedź.

Wszystko można przekręcić. Kilka dni temu zostałem zapytany o miasto Manchester, a nie o kluby. Jednym z powodów, dlaczego wybrałem powrót do Manchesteru United jest to, że spędziłem tu moje dzieciństwo i czuję się jakbym wrócił do domu.

Juventus to najważniejszy jak dotychczas klub w mojej profesjonalnej karierze. Z drugiej strony, chcę udowodnić coś więcej i pracować na to tutaj. Jestem bardzo wdzięczny za miłość, zaufanie i możliwości jakie dał mi Juventus. Odegrali oni kluczową rolę w zrobieniu ze mnie piłkarza, jakim jestem dzisiaj. W Juventusie się rozwinąłem i uczyłem, dlatego zawsze będę im za to wdzięczny.

– Nie lubię gdy moje słowa są źle interpretowane, dlatego chcę by wszystko było jasne. Juventus ma szczególne miejsce w moim sercu, fani, klub i miasto. Pozwolili mi poczuć się tam jak w domu, zawsze mi kibicowali i są fantastyczni.

– Z drugiej strony, Manchester United to mój dom z dzieciństwa i klub, który zawsze miał szczególne miejsce w moim sercu. Zrobię co w mojej mocy, by odnieść tu sukces, sprawiając, że klub i fani będą ze mnie dumni i że spełnią się moje marzenia. 

– Jestem pozytywną osobą. Negatywne rzeczy to interpretacje negatywnych ludzi, którzy nie wiedzą kim jestem i mnie nie znają – napisał Pogba na Facebooku.

Podobne artykuły

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka