Image default
Inne

Mourinho: Nie mam nic do ukrycia

628-390-mourinho-manutd-5

Jose Mourinho zaprzeczył jakoby miał mieć coś wspólnego z jakimikolwiek nieprawidłowościami podatkowymi. Portugalczyk dodał, że wypełnił odpowiednie dokumenty, które dowodzą, że nie ma on nic do ukrycia w kwestii odprowadzanych podatków.

Zaistniało ostatnio podejrzenie, że doradcy finansowi mieli pomóc menadżerowi United w ulokowaniu ogromnych sum pieniędzy w Szwajcarii i na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, dzięki czemu miał on nie zapłacić podatku z tytułu praw do jego wizerunku.

W wywiadzie po zremisowanym meczu z Evertonem, Portugalczyk przekazał:

Złożyłem dokumenty we Włoszech, Hiszpanii i Anglii. Nie mam nic do ukrycia. Złożone dokumenty udowadniają, że nie zrobiłem nic złego.

Taki sam zarzut jak Jose Mourinho miał zostać postawiony też piłkarzowi Realu Madryt, Cristiano Ronaldo, który miał również trzymać pieniądze w „raju podatkowym”. Agencja piłkarska Gestifute, która reprezentuje Mourinho i Ronaldo stanowczo zaprzeczyła tym informacjom.

Zarówno Cristiano Ronaldo jak i Jose Mourinho są całkowicie oddani swoim zobowiązaniom podatkowym wobec Hiszpańskich i Brytyjskich instytucji podatkowych. Ani Cristiano Ronaldo ani Jose Mourinho nie byli kiedykolwiek zamieszani w jakiekolwiek działania określane jako przestępstwa podatkowe. Jakiekolwiek insynuacje czy oskarżenia wobec Cristiano Ronaldo i Jose Mourinho odnośnie przestępstw podatkowych będą zgłoszone do odpowiednich instytucji prawnych – brzmi oświadczenie agencji.

Podobne artykuły

Podsumowanie przygody Ibrahimovicia w United

Mateusz Motyka

Sky Sports: Alexis z wyrokiem za defraudacje podatkowe

Mateusz Motyka

Yeovil Town – Man Utd w 4 rundzie FA Cup!

adi87a