Mourinho po meczu z Evertonem

628-390-mourinho-12

Jose Mourinho po meczu z Evertonem przekazał, że mimo remisu 1-1, jego zespół gra bardzo dobrze. Portugalczyk nie krył za to rozczarowania z powodu nieosiągania wyników na jakie jego piłkarze zasługują prezentowaną grą.

Zlatan Ibrahimović wyprowadził w dzisiejszym meczu Manchester United na prowadzenie, jednak Everton zdołał w ostatniej minucie doprowadzić do wyrównania po skutecznie wyegzekwowanym przez Leightona Bainesa rzucie karnym po faulu Marouane Fellainiego na Idrissie Gueye’u.

To trzeci z rzędu remis United w Premier League, po wcześniejszych wynikach 1-1 w spotkaniach z West Ham i Arsenalem na Old Trafford.

W pomeczowym wywiadzie dla „Sky Sports”, Mourinho powiedział:

Byliśmy lepszą drużyną, lecz nie wygraliśmy. Mieliśmy okazję na 2-0, trafiając w poprzeczkę, lecz straciliśmy gola w ostatniej minucie.

– Graliśmy bardzo dobrze, mimo że było to bardzo trudne spotkanie, lecz znów nie uzyskaliśmy wyniku na jaki zasłużyliśmy.

Manchester United zremisował w tym sezonie już 6 meczów ligowych i ma obecnie stratę 9 punktów do czwartego Manchesteru City.

Zapytany czy jest zaniepokojony ilością remisów, menadżer United odparł:

Jestem zaniepokojony ponieważ nie osiągamy wyników, na jakie zasługujemy. Gdyby moja drużyna wygrywała, a nie prezentowała odpowiedniego stylu, wówczas problemem byłaby gra a nie wyniki.

– W Premier League są zespoły, które grają defensywny futbol i tylko kontratakują, a osiągają wyniki. W naszym przypadku moja drużyna gra bardzo dobry futbol, jednak to wyniki są ważniejsze.

– Jestem szczęśliwy, że moja drużyna gra bardzo dobrze nawet w trudnych meczach. Problem w tym, że nie osiągamy wyników na jakie zasługujemy i mamy pozycję w tabeli, która nie jest adekwatna do pokazywanej przez nas jakości.

Mourinho nie skomentował sytuacji z rzutem karnym dla Evertonu, ani incydentu z pierwszej połowy, po którym Marcos Rojo uniknął czerwonej kartki za niebezpieczny atak dwoma wyprostowanymi nogami na Idrisse Gueye’a.