Mata: Jestem tym samym piłkarzem, którego Mourinho nie chciał w Chelsea

628-390-mata-mourinho

Juan Mata jest jedną z wiodących postaci Manchesteru United w tym sezonie, lecz jak sam twierdzi, jest on tym samym piłkarzem, którym był za czasów gry w Chelsea pod wodzą Jose Mourinho.

Portugalczyk zanim sprzedał Matę do United za 38 milionów funtów w 2013 roku, regularnie sadzał go na ławce rezerwowych argumentując to tym, że Juan zbyt mało przykłada się do gry defensywnej.

W wypowiedzi przed meczem z Evertonem Hiszpan stwierdził jednak, że w każdym meczu United daje z siebie sto procent, tak samo jak miało to miejsce w Chelsea. Tymi słowami niejako 28-latek odpowiedział na wcześniejsze oskarżenia Mourinho.

Drużyny są inne, kluby są inne, skład jest inny. Po prostu staram się dawać z siebie wszystko w każdym meczu. To samo starałem się robić w Chelsea i to samo staram się robić teraz. Jestem szczęśliwy z powodu mojej gry w piłkę i czerpię z niej wiele radości.

– Nie widzę jednak bym w United robił coś, czego nie robiłem w Chelsea. Robię to samo, lecz czasami zmieniają się okoliczności. Oczywiście teraz jesteśmy w innej sytuacji niż gdy byliśmy w Chelsea – powiedział Mata.

Źródło:

The Mirror

Dyskusja