Image default
Wypowiedzi

Mourinho: Zasady powinny być takie same dla wszystkich

Rui Faria | Jose Mourinho

Jose Mourinho po drugim zawieszeniu w tym sezonie zażądał jednakowych zasad dla wszystkich menadżerów. Portugalczyk z powodu kopnięcia butelki w spotkaniu ligowym z West Ham został odesłany na trybuny i otrzymał jednomeczowe zawieszenie.

Po opuszczeniu środowego spotkania EFL Cup z Młotami, The Special One wróci na ławkę trenerską na niedzielne starcie z Evertonem na Goodison Park.

Były menadżer Chelsea został wcześniej ukarany za atak słowny na Marku Clattenbergu w przerwie meczu z Burnley, a po niedzielnym spotkaniu z West Ham otrzymał już drugie w tym sezonie zawieszenie.

Mimo iż Portugalczyk zaakceptował, że kopniecie przez niego butelki było nieodpowiednim zachowaniem, jednocześnie zasugerował Angielskiej Federacji Piłkarskiej by z równą surowością traktowali innych menadżerów, którzy przekraczają granice.

– Jedyną rzeczą, której pragnę są takie same zasady dla wszystkich. Wracając do ostatniej sytuacji, kopnąłem butelkę z wodą. Nie mogę tego robić. Skoro to zrobiłem, musiałem zostać odesłany na trybuny. Po takim zachowaniu nieunikniona była kara.

– Zaakceptowałem wysłanie mnie na trybuny, jeśli zobaczycie na sytuację gdy podszedł do mnie arbiter, nie powiedziałem ani słowa i bez narzekania odszedłem.

– Zaakceptowałem też jednomeczowe zawieszenie, to oczywiste. Ale takie same zasady powinny tyczyć się wszystkich menadżerów. Dla każdego powinny być takie same reguły – powiedział Mourinho.

Podobne artykuły

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka