Image default
Wypowiedzi

Mourinho: Nasz cel to bycie mistrzami

628-390-mourinho-manutd

Jose Mourinho uważa, że buduje w Manchesterze United drużynę, która ma wygrywać mistrzostwa, nawet jeśli wyniki z obecnego sezonu pokazują co innego.

Czerwone Diabły zdobyły zaledwie 20 punktów w 13 kolejkach i obecnie tracą do liderującej Chelsea aż 11 punktów, co jest ich najgorszym wynikiem w erze Premier League. Podopieczni Mourinho w ostatnich 4 spotkaniach na własnym stadionie zgubili aż 8 punktów i ich szanse na mistrzostwo w jego debiutanckim sezonie na Old Trafford wydają się być niewielkie.

Mourinho jednak dostrzega w ciągu pierwszych 4 miesięcy pracy w United wystarczający potencjał, który pozwala mu sądzić, że zdobędzie pierwszy po odejściu na emeryturę Sir Aleksa Fergusona tytuł z Czerwonymi Diabłami.

– Gdy mówiłem o celach, zawsze miałem w głowie, że nasz cel to bycie mistrzami – powiedział Mourinho.

– Może nie w tym roku, może nie uda nam się tego zrobić. Nie wiem. W futbolu wszystko jest możliwe, ale może tego nie dokonamy. Jest luka między nami i czołówką tabeli, ale nasz cel to nadal mistrzostwo.

– Nie wiem kiedy, może w przyszłym roku, może w tym roku, a może za dwa lata. Może gdy mnie już tu nie będzie i przyjdzie ktoś inny. Jeśli jednak będziemy podążali tą drogą, celem będzie mistrzostwo.

– Czasami wygrywasz mecze a nie znasz celu, nie wiesz co przyszłość przyniesie. Obecnie z naszą grupą znamy nasz cel – zakończył menadżer United.

Podobne artykuły

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka

Mourinho wskazał problemy Manchesteru United

Mateusz Motyka