Image default
Wypowiedzi

Elia: Ostrzegałem Depaya przed transferem do United

628-390-memphis-3

Holenderski skrzydłowy Feyenoordu Rotterdam Eljero Elia w wywiadzie dla Helden Magazine przyznał, że odradzał Mamphisowi Depayowi transfer do Manchesteru United.

Depay od początku swojego pobytu na Old Trafford nie może odnaleźć formy jaką prezentował przed transferem w barwach PSV Eindhoven. W związku z brakiem regularnych występów coraz bardziej prawdopodobna wydaje się opcja wypożyczenia zawodnika by mógł częściej występować na boisku.

Swoją opinię na temat transferu Memphisa Depaya do zespołu Manchesteru United wyraził również Eljero Elia, który jak sam przyznaje odradzał koledze z reprezentacji Holandii transfer na Old Trafford.

– Myślałem, że Memphis najpierw zdecyduje się na transfer do zespołu pokroju Tottenhamu. On jednak wolał przejść do United.

– United jest wielkim klubem więc wobec piłkarzy są również większe oczekiwania.

– Memphis oczywiście wysłuchał mojej opinii, jednak zdecydował inaczej ponieważ uważał, że jest gotów na rywalizację w Manchesterze i wierzył, że mu się uda.

Według opinii Elia kluczowe znaczenie w transferze miała osoba obecnego wówczas menadżera Louisa Van Gaala, który w przekonaniu Memphisa Depaya był idealnym trenerem do dalszego rozwoju.

Podobne artykuły

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka

Mourinho wskazał problemy Manchesteru United

Mateusz Motyka