Mourinho po meczu z West Ham

628-390-mourinho-9

Jose Mourinho był bardzo zadowolony po wygranej 4-1 z West Ham, dzięki której jego zespół awansował do półfinału EFL Cup. Portugalczyk cieszył się, że oprócz dobrej gry, w końcu padły bramki dla Czerwonych Diabłów.

Jestem bardzo zadowolony z powodu strzelonych goli, ponieważ do dobrej gry się przyzwyczaiłem, robiliśmy to wcześniej, a u siebie gramy bardzo dobrze. Po golu dla West Ham mieliśmy 10 minut, gdy czuliśmy się gorzej. Pierwszy strzał West Ham i wyrównali. W drugiej połowie jednak byliśmy pewni siebie i graliśmy piękny, ofensywny futbol.

– Powiedziałem im w przerwie, że nie jest możliwe by grać tak dobrze i gol mógł sprawić, że przestaniemy tak grać. Poleciłem im by zapomnieli o tym niezasłużonym golu, grali bardzo dobrze i musieli utrzymać pewność siebie i zagrać o zwycięstwo. Bramki plus dobra gra to pełnia szczęścia.

Boss docenił też dobry występ Henrikha Mkhitaryana, który udowodnił, że dobrze radzi sobie także przeciwko typowej drużynie z Premier League.

Jestem z niego bardzo zadowolony, ponieważ dziś mierzył się z drużyną z Premier League, z jakością i charakterystyką z tej ligi i to pokazuje, że on się rozwija. W meczu z Feyenoordem mogliśmy powiedzieć, że to inny typ piłki, ale dziś był to mecz z typową drużyną z Premier League i Miki zagrał bardzo dobrze. Wiemy dlaczego go kupiliśmy i czekaliśmy na jego adaptację i wygląda na to, że wszystko idzie w dobrym kierunku.