United gromi West Ham i awansuje do półfinału EFL Cup!

628-390-martial-17

Manchester United odegrał się na West Ham za niedzielny remis i dzisiejszego wieczoru nie dał szans gościom, dominując przez całe spotkanie i pewnie wygrywając 4-1. Czerwone Diabły dzięki tej wygranej awansowały do półfinału EFL Cup.

Ale początek! W 2 minucie już 1-0! Prostopadłe podanie Rooneya do Mhitaryana, który odgrywa pietą do Zlatana wypuszczając go na sam na sam z Adrianem i Szwed spokojnie wykańcza akcję wyprowadzając United na prowadzenie.

W 7 minucie mogło być 2-0! Zlatan miał ponownie doskonałą okazję, jednak tym razem Adrian nie dał się pokonać.

W 17 minucie dobra kontra Martiala i Mkhitaryana, lecz Francuz niecelnie uderzył zza pola karnego.

W 23 minucie akcja Zlatana, Martiala i Mkhitaryana i zablokowany strzał Herrery.

W 30 minucie doskonała kontra United, przejęcie piłki Zlatana na środku boiska, Szwed przebiegł 20-30 metrów i uderzył sprzed pola karnego, piłka odbiła się jednak od jednego z obrońców, trafiła pod nogi Mkhitaryana, który z pierwszej piłki odegrał ją do Martiala, strzał Francuza był jednak zbyt lekki.

W 34 minucie kolejny dobry atak United, w którym wzięli udział Martial, Rooney i Zlatan, lecz Szwed nie zdołał oddać strzału po podaniu kapitana Czerwonych Diabłów.

W 35 minucie na tablicy wynik 1-1! Strzał zza pola karnego niepewnie odbił przed siebie De Gea, co wykorzystał były Czerwony Diabeł, Ashley Fletcher.

United w pierwszej połowie dominowało, lecz nie było w stanie utrzymać prowadzenia.

W 48 minucie United wyszło na prowadzenie 2-1! Kapitalny początek drugiej połowy w wykonaniu United! Doskonałe zagranie pietą Valencii do Mkhitaryana, który wyłożył piłkę Martialowi, a ten pewnym strzałem wyprowadza United na prowadzenie!

W 55 minucie akcja West Ham i kiks Jonesa mógł sprokurować groźną sytuację dla gości, jednak Feghouli był na spalonym.

W 56 minucie powinna paść 3 bramka dla Czerwonych Diabłów. Martial stanął oko w oko z Adrianem, lecz trafił w bramkarza West Ham.

W 60 minucie United miało rzut wolny 20 metrów od bramki West Ham. Ibrahimović uderzył po ziemi, ale Adrian szczęśliwie łapie piłkę.

W 62 minucie podwyższamy prowadzenie! 3-1! Znakomite podanie prostopadłe Zlatana do Valencii, który z pierwszej piłki dośrodkował po ziemi do niekrytego Martiala, a ten z łatwością trafił do siatki!

W 75 minucie powinien być rzut karny dla United. Rooney zostaje kopnięty w twarz przez Reida i z zakrwawioną twarzą opuścił boisko by opatrzyć ranę. Gwizdek arbitra mimo to milczał.

W 81 minucie przerzut Mkhitaryana do Zlatana, który uderzył po długim rogu, lecz Adrian odbił piłkę na rzut rożny.

W 84 minucie dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Lanziniego do Zazy, jednak Włoch z łatwej sytuacji nie trafia w piłkę głową.

W 93 minucie dobra akcja West Ham i Feghouli stanął przed szansą na zdobycie bramki lecz uderzył niecelnie.

W 94 minucie United wbija gwóźdź do trumny i strzela na 4-1! Dobra akcja Schweinsteigera i Herrery, Hiszpan odgrywa do niekrytego Zlatana, który z kilku metrów pakuje piłkę do bramki.

Czerwone Diabły rozegrały dziś bardzo dobre zawody, co udokumentowały 3 strzelonymi bramkami. Szkoda łatwo straconej bramki, ale liczy się pewna wygrana i awans do półfinału EFL Cup.

MANCHESTER UNITED – WEST HAM 4-1 (1-1)
Bramki: Ibrahimović 2′ 94′, Martial 48′ 62′ – Fletcher 35′

Man Utd: De Gea – Valencia, Rojo, Jones, Shaw (Blind 46′) – Carrick, Herrera – Mkhitaryan (Rashford 90′), Rooney, Martial (Schweinsteiger 87′) – Ibrahimović.

West Ham: Adrian, Reid, Cresswell (Masuaku 45′), Feghouli, Kouyate, Obiang, Ogbonna, Fletcher, Payet (Zaza 76′), Antonio (Lanzini 58′), Fernandes