Image default
Wypowiedzi

Mourinho: United ciągle ma szansę na tytuł

628-390-mourinho-11

Czerwone Diabły obecnie mają 9 punktów straty do liderującej Chelsea, jednak mimo tego menadżer United jest pewny, że jego drużyna ciągle się liczy w wyścigu o mistrzostwo Premier League.

Drużyna z czerwonej części Manchesteru wygrała w tym sezonie zaledwie pięć ligowych meczów i ich strata do czołowej czwórki wynosi już 6 punktów.

United powitają w niedzielę w walce o 3 punkty West Ham. Czerwone Diabły po frustrujących ostatnich domowych wynikach przeciwko Stoke, Burnley i Arsenalowi są zdesperowani, aby zgarnąć pełną pulę.

Jose Mourinho wciąż wierzy, że jeszcze wiele może się zmienić. The Special One zna takie sytuacje jeszcze z pracy w Chelsea Londyn gdzie w 2015 roku w krótkim czasie odrobił 10 punktów straty do Manchesteru City.

-Kiedy 18 miesięcy temu po raz ostatni zdobyłem tytuł miałem podobną sytuację, gdzie miałem z drużyną Chelsea 10 punktów straty do City a w ciągu miesiąca mieliśmy już tyle samo punktów – komentuje Boss.

– Musimy odrobić punkty i zdobyć ten tytuł. Inne zespoły mogą stracić punkty, my możemy je zdobyć. W sezonie są okresy, gdzie wszystko idzie przeciwko Tobie jak i te, w których wszystko działa na twoją korzyść – dodaje.

– Wiem, że wyścig nie jest skończony, ale rzeczywistość jest taka, że w grze są zespoły o bardzo dobrej jakości. To bardzo trudna konkurencja, ale musimy starać się wygrywać każdy kolejny mecz i patrzeć co się stanie. W niedzielę mamy kolejny ciężki mecz, zobaczymy czy uda nam się uzyskać trzy punkty – zakończył.

Podobne artykuły

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka