Image default
Mecze

Reakcja Mourinho na wygraną z Feyenoordem

628-390-mourinho-14

Jose Mourinho po wygranym 4-0 meczu z Feyenoordem był bardzo zadowolony z powodu osiągniętego wyniku, a także dyspozycji jego piłkarzy. Portugalczyk poruszył kilka kwestii po wczorajszym meczu na Old Trafford.

Ogólna refleksja

– Jestem bardzo szczęśliwy ponieważ dobrze się zaprezentowaliśmy i osiągnęliśmy dobry wynik. Mówiłem już przed meczem, że dobry występ bez wyniku nie jest dobry, ale zaprocentuje w przyszłości. Słaby mecz z dobrym wynikiem to natomiast szczęśliwy moment, ale to tylko moment, a nie szczęśliwa przyszłość. Tym razem drużyna zagrała bardzo dobrze i zdobyła gole, co jest dla nas ważne, ponieważ tak jak mówiliśmy od pierwszego dnia, chcemy grać dobrze w Lidze Europy. Byliśmy w sytuacji w której potrzebowaliśmy 4 punktów, a teraz już potrzebujemy tylko 1.

O rekordzie Rooneya

– Nie wiedziałem o tym. Ważniejsze było zdobycie trzech punktów, których potrzebowaliśmy i występ drużyny, ale myślę, że gdy tworzysz historię, to zawsze piękne detale w Twojej karierze i z tego punktu widzenia to fantastyczne dla Wayne’a.

 

Powrót Mkhitaryana

– Przyjecie go [ze strony fanów] było takie na jakie zasłużył ponieważ zagrał bardzo dobrze. Zawsze poprawiał się, poprawiał, poprawiał, aż do chwili, gdy był naprawdę zmęczony i poczułem, że to dobry moment by go wystawić i pozwolić mu na bardzo dobry występ. To było ważne dla jego pewności siebie i będzie się starał kontynuować adaptację i spróbuje pokazać podobną jakość w Premier League, która jest rozgrywkami z innymi trudnościami.

 Problem urodzaju

– Większy problem jest gdy masz kłopot z wybraniem składu jak wtedy gdy Phil Jones był kontuzjowany, Marcos Rojo był kontuzjowany, Smalling był kontuzjowany i Bailly był kontuzjowany, wtedy mieliśmy bardzo duży problem, dlatego problem urodzaju to pozytywny problem.

Dwa mecze z West Ham w ciągu 4 dni

– Szczerze mówiąc nie lubię takich sytuacji, nigdy ich nie lubiłem.  Zdarzało mnie się to wiele razy podczas mojej kariery i jest to coś, co uważam, że nie jest dobre. Ale musimy zapomnieć o drugim meczu i skupić się na pierwszym, a potem iść krok po kroku.

Podobne artykuły

Sześciu juniorów trenowało z pierwszym zespołem

adi87a

Oceny pomeczowe: Manchester United – Manchester City

Mateusz Motyka

Kadra na mecz z Manchesterem City

Mateusz Motyka