United o krok od awansu po pewnym zwycięstwie nad Feyenoordem!

Wayne Rooney | vs. Feyenoord

Manchester United wygrał z Feyenoordem Rotterdam 4:0. Bramki zdobyli Rooney, Mata, Lingard, a także golkiper Feyenoordu Brad Jones.

W 2. minucie na miękką wrzutką w pole karne zdecydował się Antonio Valencia. Do piłki doszedł Paul Pogba, ale strzał głową Francuza przeleciał nad poprzeczką bramki przyjezdnych.

W 18. minucie Jones popisał się dobrą interwencją po strzale z dystansu Michaela Carricka i próbie Paula Pogby.

W 26. minucie ręce pełne roboty miał Romero. Argentyński bramkarz popisał się fantastyczną interwencją po uderzeniu Karsdorpa, a następnie dobitce Kuyta.

W 35. minucie padł pierwszy gol. Rajd lewą stroną przeprowadził Wayne Rooney. Kapitan podał do Zlatana Ibrahimovicia, który po krótkim holowaniu futbolówki zdecydował się na podanie powrotne do Rooneya. Anglik podcinką pokonał Jonesa i otworzył wynik spotkania.

W 50. minucie fantastycznym rajdem popisał się Henrikh Mkhitaryan. Ormianin upadł przed linią pola karnego, jednak sędzia uznał, że do upadku nie przyczynili się defensorzy Feyenoordu.

Minutę później Juan Mata zauważył, że Jones wyszedł z bramki. Hiszpan był bliski przelobowania bramkarza, ale ostatecznie Jones przerzucił futbolówkę nad poprzeczką.

W 55. minucie piłka wpadła do bramki Jonesa, jednak Mata znajdował się na spalonym w momencie podania Mkhitaryana.

Pięć minut później szalenie aktywny Mkhitaryan strzelił w boczną siatkę po podaniu Zlatana.

W 69. minucie padł drugi gol. Pressing graczy Manchesteru United wymusił błąd defensorów Feyenoordu. Po nieudanym podaniu piłkę przejął Zlatan Ibrahimovic. Następnie futbolówka trafiła do Wayne’a Rooneya, który wyłożył piłkę jak na tacy Juanowi Macie.

Sześć minut później Czerwone Diabły podwyższyły swoje prowadzenie. Podanie wzdłuż linii bramkowej wpadło do siatki po nieudanej interwencji Jonesa.

W 86. minucie Brad Jones obronił strzał na długi słupek autorstwa Lingarda.

W doliczonym czasie gry na 4:0 podwyższył Jesse Lingard. Anglik uderzył zza pola karnego po długim słupku. Jones sięgnął piłki, ale nie był w stanie sparować jej na rzut rożny.

MANCHESTER UNITED 4:0 FEYENOORD

Rooney 35′, Mata 69′, Jones (s) 75′, Lingard 90+1′

Manchester United: Romero, Valencia, Jones, Blind, Shaw, Carrick, Pogba, Mata (Rashford 70′), Rooney (Depay 82′), Mkhitaryan (Lingard 82′), Ibrahimovic

Feyenoord: Jones; Karsdorp, Dammers, Van der Heijden, Nelom; Tapia, Kuyt (Berghuis 61′), Vilhena, Toornstra (Başacıkoğlu 78′), Jørgensen (Kramem 71′), Elia