Image default
Mecze

Rooney i Mkhitaryan po meczu z Feyenoordem

628-390-rooney-17

Wayne Rooney i Henrikh Mkhitaryan byli niewątpliwie jednymi z wyróżniających się piłkarzy w dzisiejszym wygranym 4-0 meczu z Feyenoordem w Lidze Europy. Obaj nie kryli zadowolenia po dobrym występie drużyny.

Wayne Rooney:

– To było dobre zwycięstwo. Jesteśmy zadowoleni ze strzelenia 4 goli, drugi gol ustawił spotkanie, po nim wiedzieliśmy, że będziemy kontrolować mecz. Przy wyniku 1-0 nigdy nie wiadomo co się wydarzy, a drugi gol ostudził ich zapał, potem udało się dołożyć kolejne trafienia. Zdobyliśmy kilka goli i w ogólnym rozrachunku myślę, że dobrze się spisaliśmy.

Rooney został dziś najlepszym strzelcem United w europejskich pucharach, trafiając po raz 39, czym wyprzedził o jedno trafienie Ruuda Van Nistelrooya, zapytany czy cieszy się z tego osiągnięcia odpowiedział:

– Zdobywanie goli to wspaniałe uczucie, zwłaszcza zdobywanie goli dla tego klubu, dlatego jestem zadowolony. Jestem pewien, że przede mną jeszcze wiele trafień. Najbardziej jestem oczywiście zadowolony jednak ze zwycięstwa.

Wayne został też zapytany o zamieszanie, które miało w ostatnich tygodniach miejsce wokół jego osoby, na co odparł:

– Ludzie, którzy wykreowali tę sytuację w ostatnich tygodniach chcieli zrobić wielką sprawę z niczego, nie postawiłem nawet nogi na tym weselu, dlatego byłoby szkoda mówić o tym po tak wspaniałym zwycięstwie.

Henrikh Mkhitaryan:

To wielka przyjemność znów zagrać i rozpocząć mecz w pierwszym składzie, starałem się dać z siebie wszystko i myślę, że to bardzo dobry wynik dla drużyny. 

– Bardzo trudno było obserwować grę drużyny z boku, ale musiałem zachować cierpliwość, ciężko pracować i liczyć na swoją szansę. Mam nadzieję, że to dla mnie nowy początek, zobaczymy.

Podobne artykuły

Sześciu juniorów trenowało z pierwszym zespołem

adi87a

Oceny pomeczowe: Manchester United – Manchester City

Mateusz Motyka

Kadra na mecz z Manchesterem City

Mateusz Motyka