Image default
Wypowiedzi

Blind porównuje Mourinho do Van Gaala

628-390-mourinho-vangaal

Zdaniem Daleya Blinda jest wiele podobieństw pomiędzy Jose Mourinho i Louisem van Gaalem, jednak są oni różni jeśli chodzi o podejście do wygrywania.

Były menadżer Manchesteru United, Van Gaal pozyskał Blinda z Ajaksu latem 2014 roku, a wcześniej Daley był częścią prowadzonej przez niego reprezentacji Holandii na Mistrzostwach Świata.

Przyjście na Old Trafford Jose Mourinho nie zmieniło relacji piłkarz-menadżer, jednak Blind podkreślił, że są pewne różnice, dzielące Portugalczyka i Van Gaala.

Mam wielkie szczęście ponieważ miałem okazję pracować z wieloma wielkimi trenerami. Wiele się uczę od Mourinho każdego dnia i to dobry facet – powiedział Blind dla „De Telegraaf”.

Jest on trochę podobny do Van Gaala, jeśli chodzi o ich zaangażowanie w drużynę. Pracowali oni wcześniej razem, dlatego myślę, że to nie przypadek. Każdy lubi gdy widzi, że Twój szef się Tobą interesuje.

– Mourinho dorobił się przydomku „The Special One”, z powodu tego co osiągnął. To wspaniały trener, który dba o detale. Jest on też bardzo mocny taktycznie.

– Jego filozofia jest jednak nieco inna niż ta Van Gaala. Jest bardziej bezpośredni, a wszystko skupia się na wygrywaniu – dodał Holender.

Podobne artykuły

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka