Image default
Wypowiedzi

Neville: Mata udowodnił, że się myliłem

628-390-mata-16

W styczniu 2014 roku Gary Neville nie był zwolennikiem transferu Juana Maty do United. Anglik miał wątpliwości czy Hiszpan wpasuje się w filozofię Czerwonych Diabłów. Teraz sam przyznał, że 28-latek udowodnił, ze jest jednym z czołowych piłkarzy w drużynie.

Neville po meczu z Arsenalem przyznał, że nie widział Maty w składzie drużyny prowadzonej przez Jose Mourinho. Pomocnik Czerwonych Diabłów w spotkaniu z Kanonierami zdobył swoją 4 bramkę w tym sezonie, a Anglik przyznał, że mylił się co do niego.

– Miałem wątpliwości czy pasuje on do profilu Manchesteru United. Klub słynął ze zdolności grania z kontrataku i szybkich skrzydeł, dlatego zagadką dla mnie było, gdzie w tym wszystkim można upchać Juana Matę.Teraz muszę powiedzieć, że jest on jednym z pozytywnych zaskoczeń po pierwszych miesiącach pracy Jose Mourinho – ocenia Gary Neville.

W tym sezonie Mata udowodnił, że to od niego należy zacząć budowanie składu, a Gary Neville uważa, że jego pozycja w oczach portugalskiego menadżera znacznie wzrosła.

– Kiedy Mata był zmieniany [w meczu z Arsenalem], widać było ten szacunek trenera, a wydawało się, że nie zawsze tak było, kiedy Juan grał w Chelsea – dodaje Anglik.

-On się dobrze dostosował, grał dobrze, jego postawę na boisku zawsze można było ocenić pozytywnie! To najlepszy gracz United. W tej chwili robi dobrą robotę. Był też najlepszy w przedniej formacji w sobotę – zakończył.

Podobne artykuły

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka