Image default
Wypowiedzi

Jose Mourinho zadowolony z postawy piłkarzy po meczu z Arsenalem

Rui Faria | Jose Mourinho

Mimo niekorzystnego wyniku w meczu z Arsenalem, menadżer Manchesteru United Jose Mourinho był podbudowany postawą piłkarzy oraz realizacją planu taktycznego.

Według opinii Jose Mourinho szczególnie na słowa uznania zasłużyła gra środkowych pomocników, wraz z Paulem Pogbą na czele, który wystąpił na boisku w roli box to box oraz mając więcej swobody na boisku.

Paul Pogbą podczas rywalizacji z Arsenalem starał się jak najczęściej zagrażać bramce rywali oraz kreować sytuacje strzeleckie dla kolegów z drużyny. Miał również swój udział przy bramce Juana Maty dającej prowadzenie w tym spotkaniu.

Postawa francuza może być oznaką powrotu formy jaką prezentował grając w zespole Juventusu Turyn.

– Paul świetnie się przystosował do natężenia tego spotkania. Oczywiście miał wyznaczone wytyczne na boisku, które starał się realizować. Jednak staraliśmy się go nie ograniczać i dostał od nas również więcej swobody. Wyglądał w tym meczu na pewnego siebie i widać to było w jego grze.

– Nasi pomocnicy zagrali bardzo dobre spotkanie. Gra Marcosa Rojo oraz Phila Jonesa również była bardzo solidna. Staraliśmy się bronić bardzo wysoko. Mimo to po meczu czujemy się jak przegrani.

Manchester United wciąż nie może przebić się na miejsce gwarantujące możliwość gry w następnej edycji Ligi Mistrzów. Obecnie zespół z Old Trafford zajmuje szóstą pozycję z stratą 6 punktów do czwartego w tabeli Arsenalu.

– Mamy za sobą jedno okienko transferowe oraz cztery miesiące treningów. Wciąż czeka nas dużo pracy, jednak gdybyśmy uzyskali lepsze wyniki w spotkaniach z Stoke, Burnley czy Arsenalem mielibyśmy o 6 punktów więcej i nasza sytuacja wyglądała by zupełnie inaczej.

Podobne artykuły

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka