Rozczarowujący remis z Arsenalem na Old Trafford!

Phil Jones | vs. Arsenal

Manchester United zremisował z Arsenalem 1:1 po bramckach Juana Maty i Oliviera Giroud. „Czerwone Diabły” zdominowały gości, ale nie były w stanie przełożyć dominacji na bramki.

W 5. minucie sędzia przyznał Czerwonym Diabłom rzut wolny w odległości 18 metrów od bramki Cecha. Do piłki podszedł Juan Mata. Jego strzał przeleciał w bardzo bliskiej odległości od długiego słupka Arsenalu.

W 7. minucie w ogromnym zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Theo Walcott. Anglik zgrał piłkę głową do Alexisa Sancheza, ale reprezentant Chile nie popisał się i fatalnie przestrzelił.

W 19. minucie fantastycznym dośrodkowaniem popisał się Marcus Rashford. Niestety Paul Pogba i Anthony Martial nie byli w stanie dojść do futbolówki.

W 35. minucie Antonio Valencia przewrócił się w polu karnym po interwencji Nacho Monreala. Andre Marriner nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego, chociaż można mieć wątpliwości, co do słuszności tej decyzji.

Dwie minuty później bardzo dobre podanie od Pogby otrzymał Mata. Hiszpan przyjęciem piłki uwolnił się spod opieki obrońcy, jednak strzał po ziemi nie zaskoczył Cecha.

W 41. minucie kombinacyjna akcja United sprawiła, że Anthony Martial znalazł się w dogodnej pozycji do strzału. Strzał Francuza zmierzał pod poprzeczkę bramki Cecha, jednak bramkarz Arsenalu był na posterunku.

Bez wątpienia Manchester United był stroną dominującą w pierwszej połowie, jednak nie potrafił przekuć dominacji na bramki.

Początek drugiej połowy nie obfitował w emocje. Obydwie drużyny nie wykazały determinacji do ataków za wszelką cenę.

W 69. minucie Juan Mata otworzył wynik spotkania. Paul Pogba wygrał pojedynek na skrzydle i prostopadłym podaniem uruchomił Andera Herrerę. Hiszpan dośrodkował spod linii końcowej prosto na lewą nogę Juana Maty. Mata bez problemu zmieścił piłkę w siatce i wyprowadził United na prowadzenie.

Dwie minuty później Wayne Rooney dośrodkował z prawej strony boiska, jednak Paul Pogba i Marcus Rashford nie byli w stanie dojść do piłki.

W 80. minucie po dobrym dośrodkowaniu Maty strzał głową oddał Marcos Rojo.

W 89. minucie rajd przeprowadził Alex Oxlade-Chamberlain. Anglik dośrodkował ze skrzydła wprost na głowę Giroud, który bez problemu pokonał De Geę.

MANCHESTER UNITED 1:1 ARSENAL

Mata 69′ – Giroud 89′

Manchester United: De Gea – Valencia, Jones, Rojo, Darmian (Blind 64′) – Carrick, Herrera – Mata (Schneiderlin 85′), Pogba, Martial (Rooney 63′)– Rashford

Arsenal: Cech – Jenkinson (Oxlade-Chamberlain 83′), Mustafi, Kościelny, Monreal – Coquelin (Xhaka 80′), Elneny (Giroud 73′)– Ramsey, Ozil, Walcott – Alexis