Image default
Reprezentacje

Rooney straci opaskę kapitana reprezentacji?

628-390-rooney-eng-7

Wayne Rooney może stracić opaskę kapitana reprezentacji Anglii, po tym jak nie posłuchał selekcjonera Garetha Southgate’a, który chciał by piłkarz United nie imprezował do późna w sobotnią noc.

Źródła FA potwierdziły w czwartek, że tymczasowy selekcjoner Anglików interweniował mówiąc Rooneyowi, by zakończył imprezowanie o rozsądnej godzinie, jednak napastnik Manchesteru United kontynuował picie alkoholu do godziny 5 rano.

Ze względu na to, że piłkarze na zgrupowaniach reprezentacji mają zakaz opuszczania w nocy obozu, Rooney był zmuszony do wystosowania publicznych przeprosin.

Jak donosi „Daily Mail” podczas sobotniej nocy Rooney był w towarzystwie innych piłkarzy i pracowników FA, jednak członkowie sztabu nie zostaną w żaden sposób ukarani, natomiast 31-latek może stracić opaskę kapitańską, jeśli zgodnie z oczekiwaniami Southgate zostanie na dłużej selekcjonerem Anglików.

Szef wykonawczy FA, Martin Glenn zapowiedział, że zostanie przeprowadzone śledztwo, które ma na celu wyjaśnienie tego incydentu.

Przeprowadzimy śledztwo, które powie nam co się właściwie wydarzyło oraz czy inni członkowie sztabu byli w to zamieszani czy nie, później dokonamy analizy tego zdarzenia – powiedział Glenn.

Zdaniem Glenna, picie alkoholu do późna przez Rooneya czy jakiegokolwiek innego piłkarza było niewłaściwe choćby dlatego, że Southgate chciał by jego podopieczni następnego dnia o 14:00 odbyli trening:

To rozczarowujące. Myślę, że to dobrze, że przeprosił, ponieważ takie zachowanie nie przystoi kapitanowi reprezentacji Anglii, ale nie chcę też dramatyzować odnośnie tej sytuacji.

Podobne artykuły

Jose zirytowany międzypaństwowymi meczami towarzyskimi

adi87a

BBC: Rashford powołany na mecze reprezentacji

adi87a

PNA: Bailly wraca do Manchesteru

adi87a