Image default
Wypowiedzi

Wenger: Uścisnę dłoń Mourinho

628-390-mourinho-wenger

Manchester United podejmie Arsenal na Old Trafford w sobotę. Arsene Wenger w ostatnim wywiadzie powiedział, że nie będzie miał problemu z uściśnięciem dłoni Jose Mourinho, mimo wcześniejszych konfliktów.

Najsłynniejszym starciem Wenger – Mourinho jest ich potyczka w czasie meczu Chelsea – Arsenal w 2014 roku. Konflikt tej dwójki rozpoczął się już w trakcie pierwszej kadencji Portugalczyka na Stamford Bridge. Smaczku spotkaniu dodaje fakt braku zwycięstwa Wengera nad Mourinho w Premier League. Jedyne zwycięstwo Arsene’a na Mou to mecz o Tarczę Wspólnoty w 2015 roku.

– Nie zawsze przegrywamy. Pokonaliśmy ich i zaliczyliśmy wiele remisów. Wygrałem z każdym menadżerem na świecie w trakcie mojej 20-letniej pracy.

– Nie muszę opisywać swoich relacji z Jose. On walczy za swój zespół, a ja za swój.

– Dostosuję się do rytuałów Premier League i nie będę miał problemu z uściśnięciem jego dłoni.

– Nie traktuję tego jako pojedynku dwóch menadżerów. Na boisku grają dwa zespoły. Grają Manchester United z Arsenalem, a nie Mourinho z Wengerem.

– Mecz przyciąga uwagę ze względu na jakość obydwu zespołów. W tym sezonie było już kilka spotkań, które nie były w stanie sprostać oczekiwaniom widzów. Man Utd – Arsenal będą oglądali fani na całym świecie, więc musimy dopilnować, aby dać im dobre widowisko.

Arsenal spisuje się w tym sezonie bardzo dobrze i jest w gronie zespołów walczących o pozycję lidera.

Zwycięstwo z Manchesterem United byłoby dowodem, że stać nas na wielkie rzeczy. Niektóre mecze są ważniejsze od innych i sobotnie starcie na Old Trafford będzie jednym z nich.

Nie przegraliśmy od 16 spotkań. Sytuacja w tabeli zmienia się z kolejki na kolejkę, więc zdobycie 3 punktów będzie kluczowe. Na ten moment żaden gigant Premier League nie odpadł z wyścigu o mistrzostwo.

W ubiegłym sezonie Manchester United pokonał Arsenal 3:2. Rewelacją tego spotkania był Marcus Rashford – zdobywca dwóch bramek.

Marcus zaskoczył wszystkich, ponieważ nikt nic o nim nie wiedział. To był kluczowe mecz ubiegłego sezonu, a my nie byliśmy w pełni skupieni na naszych celach.

Podobne artykuły

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka