Image default
Wypowiedzi

Carrick: Pogba udowodni, że jest wart wydanych za niego pieniędzy

628-390-pogba-manutd-9

Paul Pogba zdobył bramkę w wygranym 3:1 spotkaniu ze Swansea, jednak nie przekonał fanów i ekspertów, że jest wart wydanych za niego 89 milionów funtów. Według Michaela Carricka Paul nie pokazał jeszcze pełni swoich umiejętności i udowodni niedowiarkom swoją piłkarską klasę.

Michael nie ma wątpliwości, że Pogba odczuwa ogromną presję związaną z gigantyczną kwotą transferową. Doświadczony Anglik apeluje o danie czasu Francuzowi do przywyknięcia do nowych realiów.

Ludzie mówią i piszą o Paulu wiele różnych rzeczy. Zapewne wiążę się to z jego ceną i ekscentrycznością.

Paul jest niesamowity. Wszyscy widzieliśmy gola ze Swansea. Fizycznie jest perfekcyjny. Potrafi grać na całym boisku. Umiejętności, które posiada, są wyjątkowe.

– Bardzo dobra gra od samego początku nie jest łatwa. Musiał zmienić ligę i kraj, a to nie jest łatwe. Jest wiele czynników do których musi się przyzwyczaić.

Będzie gwiazdą światowej klasy. Już jest czołowym piłkarzem świata, a będzie jeszcze lepszy.

– Paul zdaje sobie sprawę, że wszyscy patrzą na niego. Meczem ze Swansea udowodnił jak wielkim piłkarzem jest. Nie mam wątpliwości, że zobaczymy więcej takich występów.

Według wielu Carrick jest idealnym partnerem dla Pogby. Michael wprowadza spokój w linii pomocy, dzięki czemu Paul może pozwolić sobie na większą swobodę w działaniach ofensywnych.

– Paul jest częścią zespołu. Jesteśmy tutaj, aby sobie pomagać. Chcę pomagać moim kolegom z zespołu, ponieważ zależy mi na ich dobrej grze. Pomagam każdemu kto szuka pomocy i nie obchodzi mnie nazwisko na koszulce.

– Nie chodzi o bycie na językach ludzi, a wyciąganie z kolegów z zespołu tego, co najlepsze. Nie jest dla mnie ważne czy obok mnie gra Paul, Ander [Herrera], Marouane [Fellaini] lub Morgan [Schneiderlin]. Jesteśmy zespołem i naszym celem jest wygrywanie.

Podobne artykuły

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka