Image default
Wypowiedzi

Zlatan: Ronaldo najlepszym piłkarzem w historii

628-390-zlatan-7

Napastnik Manchesteru United, Zlatan Ibrahimovic wskazał na Brazylijczyka Ronaldo, jako najlepszego piłkarza, który kiedykolwiek biegał po boisku piłkarskim – powiedział Szwed w wywiadzie dla „United Review”.

Powiedziałeś wcześniej, że Ronaldo to najlepszy piłkarz wszechczasów, co czyni go tak wyjątkowym?Myślę, że Ronaldo był fenomenalny. To był piłkarz, który cokolwiek nie zrobił, zawsze wywierało to wielkie wrażenie. Potrafił robić bardzo trudne rzeczy, które dzięki niemu stawały się magiczne. Potrafił przejąć piłkę i wyglądało jak by chciał powiedzieć „Teraz ja się nią zaopiekuję”. Nie było wcześniej takiego piłkarza i nie ma go też dziś. Po prostu nie istnieje taki piłkarz. Gdy byłem młody, obserwowałem jego grę i powtarzałem sobie „chce być dokładnie taki jak on”. Piłkarz, który robił różnice, był olśniewający.

Jaki był najpiękniejszy gol, jaki kiedykolwiek strzeliłeś?
To proste. Przewrotka przeciwko Anglii. [śmieje się]

Jeśli miałbyś możliwość zagrania jednego meczu w dowolnej drużynie w historii, jaka by to była drużyna?
Jesteś szczęśliwy z powodu drużyn w jakich grałem, ponieważ robiły one magiczną robotę.

Jaki najlepszy mecz oglądałeś kiedykolwiek jako kibic?
Nie oglądam zbyt wiele futbolu, ponieważ sam w niego gram. Rozmawiam o futbolu i widzę futbol każdego dnia. Trzeba zachować trochę dystansu. Trudno wybrać, ale jeśli miałbym wskazać jeden mecz, byłby to chyba finał Mistrzostw Świata, w którym Francja pokonała Brazylię w 1998 roku. Grali w nim tacy piłkarze jak Ronaldo i Zinedine Zidane, wiec warto było go oglądać. To piłkarze, których chce się oglądać.

Podobne artykuły

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka