Image default
Wypowiedzi

„Memphis nie jest złym zawodnikiem – nawet Ibrahimović nie poradził sobie w Barcelonie”

628-390-memphis-5

 

Reprezentant Holandii zawodzi od momentu swojego głośnego transferu na Old Trafford, jednak zdaniem Jordiego Cruyffa nie czyni to go złym zawodnikiem.

Jakość jaką sobą prezentuje Memphis Depay jest bez wątpliwości poniżej jego możliwości. Nie można jednak, zdaniem byłego piłkarza United odmówić mu chęci i zaangażowania.

Przybycie byłego skrzydłowego PSV na Old Trafford ekscytowało wielu kibiców jednak jego pierwszy sezon w United był ciężki. Do tego po przyjściu Jose Mourinho Holender wydaje się być w jeszcze większym dołku, a jego notowania u Portugalskiego trenera są wyjątkowo niskie.

Memphis w zeszłym sezonie pod wodzą Louisa van Gaala rozegrał 29 spotkań w Premier League, jednak w aktualnym sezonie zagrał epizodyczną rolę w zaledwie 4 spotkaniach w najwyższej lidze rozgrywkowej w Anglii.

Jordi Cruyff widzi, że zmiana trenera nie pomogła holendrowi, a mimo to twierdzi, że nie można go jeszcze skreślać i twierdzi, że czasami niektórzy piłkarze nie wpasowują się w niektóre drużyny.

Jest młody, a pierwszy rok w klubie to rok w którym piłkarz się aklimatyzuje – powiedział Cruyff reporterom Gulf News.

W drugim sezonie możesz się poczuć trochę swobodniej, ale przez zmianę trenera oraz przez przyjście tylu nowych piłkarzy, drugi rok, którego on potrzebował może w ogóle nie nadejść.

Manchester United to nie jest klub, który może sobie pozwolić na 4 czy 5 lat bez trofeum. Możliwe, że w klubie będzie więcej zmian, ale mam nadzieję, że ofiarą tych zmian nie będzie Memphis.

Bywa tak, że piłkarz i klub nie mogą się porozumieć. Z różnych powodów. Idealnym przykładem jest Ibrahimović. Gdy przychodził do Barcelony był świetnym zawodnikiem, a jednak tam mu się nie ułożyło. A przecież ani klub nie był zły, ani zawodnik nie był słaby.

Depay jest skazywany na opuszczenie Old Trafford już w styczniu, ale Cruyff nie jest przekonany do tej opcji.

Żeby wydawać takie wyroki musiałbym go widzieć na co dzień na treningu – stwierdza Cruyff – Jeśli patrzeć tylko na statystki to nie ma on za wielu minut, ale wiem, że on ma potencjał i wiele razy ten potencjał pokazywał. Cały problem polega na wydobyciu z niego jego możliwości. W końcu powinien odpalić, ale nie mam pojęcia gdzie i kiedy – kończy Cruyff.

Podobne artykuły

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka