Image default
Wypowiedzi

Mata: Nigdzie się stąd nie ruszam!

628-390-mata-18

 

Rozgrywający Manchesteru United Juan Mata zaprzeczył plotkom o swoim odejściu z Old Trafford po przyjściu Jose Mourinho.

Reprezentant Hiszpanii był przez wielu skazywany na opuszczenie drużyny Czerwonych Diabłów praktycznie od chwili gdy zostało ogłoszone, że Mourinho poprowadzi United. Wszyscy spodziewali się powtórki z Chelsea, gdzie ostatnio obaj panowie się spotkali, po czym Mata został sprzedany właśnie do czerwonej części Manchesteru.

Filigranowy pomocnik United wyjawił, że nigdy nie rozmawiał z Mourinho o swojej przyszłości.

Nie. Wszystko odbyło się naturalnie – powiedział dla Sky Sports gdy został zapytany o to czy on i Portugalczyk rozmawiali o ich wspólnej przeszłości.

To oczywiste, że ludzie chcą wiedzieć co się dzieje za kulisami futbolu i próbują sobie wyobrazić jak to wygląda, ale w większości przypadków to co się tam dzieje jest bardziej normalne niż im się wydaje.

Czasami nie ma nawet rozmowy. Jest trening, trening, trening, a potem mecz w którym przemawiasz przez swoją grę.

Nie wiem co on [Mourinho] myślał, ale ja robiłem wszystko tak jak robiłem to zawsze. Nie tylko tu, w Manchesterze, ale przez całą moją karierę. Plotki są zawsze, ale trzeba robić swoje. Ja swoje robiłem i dołożę starań, żeby z każdym dniem być coraz lepszy.

Byłem i jestem szczęśliwy w tym zespole. Czuję się ważny i potrzebny. Czuję ogromne wsparcie kibiców, a wszystko inne to zwykłe spekulacje – kończy Hiszpan.

Mata rozegrał w tym sezonie 15 meczy w barwach Czerwonych Diabłów, zdobył w nich 3 bramki.

Podobne artykuły

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka