Image default
Klub

Sir Alex: Tylko kilka razy stosowałem „suszarkę”

628-390-sir-alex

Sir Alex Ferguson przez 27 lat pracy w roli menadżera Manchesteru United zdobył w swojej karierze wszystkie możliwe trofea. Dla wielu osób niezwykłe były również metody jakim kierował zespołem z Old Trafford.

Osoba Sir Alexa Fergusona dla każdego kibica futbolu kojarzy się z licznymi sukcesami klubu z Old Trafford. Dzięki swoim metodom mobilizacji zespołu potrafił wydobyć potencjał z wielu zawodników. Szczególnie słynna była tzw. „suszarka” która wyglądała tak, że po słabym występie danego piłkarza, Ferguson stawał tuż przed nim i krzyczał mu prosto w twarz.

Jednak jak sam przyznaje legendarny menadżer, zawsze celem krytyki było zmobilizowanie zespołu, a nie wprowadzanie terroru. A popularną „suszarkę” zastosował tylko w sześciu sytuacjach.

Wśród zawodników którym najbardziej się oberwało byli Jaap Stam, Paul Ince, Roy Keane, Wayne Rooney oraz David Beckham, który podczas jednej z takich sytuacji oberwał butem.

– W ciągu tych 27 lat mojej pracy powstało wiele teorii. 

– Jack Stein zawszy mi powtarzał, żeby poczekać z tym do poniedziałku. Ja jednak nie zamierzałem czekać tylko po meczu chciałem dać do zrozumienia jak się czułem w danej chwili. 

– Zawsze mówiłem im prawdę, a moi zawodnicy doskonale wiedzieli o co mi chodzi. Nigdy nie byli przeciwko mnie, a zespół znowu był gotów by walczyć i wygrywać.

– Moim zadaniem był przygotowanie zespołu by byli jak najlepiej zmotywowani. Chciałem by uwierzyli w siebie i byli gotowi walczyć za ten klub. To była dla mnie świętość.

Podobne artykuły

Poznaliśmy kadry na towarzyski mecz United z Bayernem

Mateusz Motyka

Oficjalnie: Phelan stałym asystentem Solskjaera!

adi87a

Luke Shaw Piłkarzem Roku! Podsumowanie gali Man Utd.

adi87a