Image default
Klub

Zlatan: Chcę strzelać gole i asystować bo tak pomagam drużynie

628-390-zlatan-manutd-5

Zlatan Ibrahimović po wygranej 3-1 nad Swansea City wierzy, że los może się teraz uśmiechnąć do klubu z Old Trafford i że nadejdą lepsze dni dla Czerwonych Diabłów.

35-latek zdobył w niedzielę dwa gole dobijając do 8 trafień w barwach United, strzelając jednocześnie swojego 400 gola w karierze i gola numer 25000 w historii rozgrywek Premier League.

Wiecie co? Przez 15 lat profesjonalnej kariery zdobyłem wiele goli i nadal będę je zdobywał. Wiem jak to działa. Jak długo wciąż kreujesz okazje bramkowe, wciąż masz szanse na bramki i one przyjdą, nie martwię się o to.

– Najważniejsze, że drużyna wygrała i pokazała pewność siebie oraz dobrą pracę zespołową, później można rozmawiać o indywidualnych występach.

– Chcę strzelać co nie jest tajemnicą, chcę strzelać ponieważ tak mogę pomóc drużynie. Chcę też kreować sytuacje dla moich kolegów i chcę pomagać im strzelać gole. Tak więc jak długo będę to robił, nie będzie powodów do zmartwień. To prawda, że minęło kilka meczów zanim zdobyłem gola, ale okazje przyjdą. Nie miałem szczęścia w ostatnich meczach, lecz skupiając się na ciężkiej pracy, bramki przyjdą.

Zlatan zdobył dziś gola numer 400 w swojej karierze, co cieszy Szweda, jednak podkreśla on, że nie skupia się na takich rzeczach.

To niezły wynik, ale nie jest to coś o czym teraz myślę. Po prostu pozostaję skupiony i staram się strzelać najwięcej jak to możliwe. Dopóki gram, ciężko pracuję. Mam na koncie więcej goli niż niektórzy piłkarze rozegranych meczów, dlatego jestem zadowolony.

Czerwone Diabły będą się teraz przygotowywały do meczu z Arsenalem na Old Trafford, z którym zagrają po przerwie na spotkania reprezentacyjne. Zlatan z powodu otrzymania wczoraj już 5 żółtej kartki w Premier League, nie zagra z Kanonierami ale wierzy on, że jeśli poprawi się sytuacja z kontuzjami w zespole, United może zacząć marsz do czołówki tabeli.

Mamy nadzieję, że wszyscy wrócą z meczów reprezentacji w dobrej dyspozycji i bez urazów. Wiem ze zgrupowań kadry Szwecji, że może być różnie.

–  Teraz będę miał trochę odpoczynku i mam nadzieję, że wszyscy wrócą w stu procentach skupieni. Jeśli wygramy dwa, trzy, cztery mecze z rzędu, pewność siebie pójdzie w górę. W kilku meczach, które powinniśmy wygrać brakowało nam szczęścia, kilka spotkań też przegraliśmy, ale nadal ciężko pracujemy na treningach i cele pozostają te same – powiedział Zlatan po meczu ze Swansea.

Podobne artykuły

Oficjalnie: Phelan stałym asystentem Solskjaera!

adi87a

Luke Shaw Piłkarzem Roku! Podsumowanie gali Man Utd.

adi87a

Man Utd potwierdził terminy meczów przedsezonowych

Mateusz Motyka