Image default
Wypowiedzi

Mourinho: Smalling i Shaw muszą zmienić nastawienie

628-390-shaw-smalling

Jose Mourinho był rozczarowany postawą Chrisa Smallinga i Luke Shawa, którzy przed meczem ze Swansea zgłosili mu niezdolność do gry. Menadżer Czerwonych Diabłów jest zdania, że obaj piłkarz nie narzekają na tak poważne urazy, by nie mogli zacisnąć zębów i poświecić się dla dobra drużyny.

Nieobecność Antonio Valencii (złamana ręka) i Erica Bailly (więzadła kolana) była usprawiedliwiona, ale Smalling i Shaw sami doszli do wniosku, że nie nadają się do gry. Portugalczyk jest zdania, że jeśli wspomniana dwójka chce reprezentować barwy Manchesteru United, muszą zmienić swoją mentalność.

– Smalling nie czuje, że potrafi grać na sto procent ze swoim bólem. Luke Shaw powiedział mi dziś rano, że nie będzie w stanie grać, więc musieliśmy zbudować inną linię obrony – powiedział Mourinho.

Jest różnica pomiędzy odwagą kogoś, kto chce grać za wszelką cenę, a tym, dla kogo mały ból jest problemem. Jeśli porozmawiał bym z wieloma świetnymi ludźmi w tej drużynie, powiedzieli by, że wielokrotnie grali nie będąc gotowymi na sto procent. Mamy na boisku piłkarzy z problemami. W każdym sporcie jak często grasz, mimo że nie jesteś gotów na sto procent?

Zapytany o to czy muszą się zmienić,aby się dopasować do jego planów odpowiedział:
– Dokładnie tak, ale nie dla mnie, dla Manchesteru United.

Z powodu niezdolności do gry 4 podstawowych obrońców, Mourinho był zmuszony do wystawienia eksperymentalnej formacji defensywnej z Ashleyem Youngiem i Philem Jonesem, którzy nie mają rytmu meczowego. Portugalczyk pochwalił jednak wspomnianych piłkarzy.

Nie chodzi tylko o piłkarzy, ale też o ludzi, którzy ich otaczają. Oczywiście potrzeba czasu, ale z takimi ludźmi jak Phil Jones, który grał mimo, że nawet nie trenował, także z Ashleyem Youngiem i Waynem Rooneyem – z tymi ludźmi misje niemożliwe do wykonania stają się możliwe.

Podobne artykuły

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka