Image default
Wypowiedzi

Mata: Potrzebowaliśmy takiego zwycięstwa

628-390-mata-19

Juan Mata jak co tydzień na swoim blogu podsumował wydarzenia mijającego tygodnia. Hiszpan był bardzo zadowolony z wygranej ze Swansea po gorszych wynikach z Burnley i Fenerbahce. 

Cześć Wszystkim,

Zespół potrzebował takiej wygranej jak ta wczorajsza. Do meczu ze Swansea podchodziliśmy z koniecznością zdobycia trzech punktów po niekorzystnych wynikach w ciągu tygodnia, co pokazaliśmy od pierwszego gwizdka. Musimy pokazać większą regularność w zdobywaniu bramek, aby zbliżyć się do drużyn z czoła tabeli, a jestem pewien, że jeśli będziemy tak skoncentrowani i będziemy grali z taką intensywnością jak przeciwko Swansea, to osiągniemy ten cel. Wiadomo wynik był ważny, ale dla mnie liczył się również sposób w jaki zagraliśmy to spotkanie.  Zagraliśmy świetną pierwszą połowę, kontrolowaliśmy grę poprzez utrzymanie się przy piłce oraz byliśmy bardzo skuteczni, więc w końcu wygraliśmy i to jest dobry prognostyk przed przerwą na mecze reprezentacyjne. Oczywiście Swansea zagrało lepiej w drugiej połowie i próbowało sprawić nam kłopoty, ale pomimo ich starań myślę, że pokazaliśmy charakter i utrzymaliśmy dobry wynik do końca.

Jest to dla nas zastrzyk pewności siebie przed następnym meczem w Premiership z Arsenalem na Old Trafford, to jedno z tych spotkań, w których każdy chce grać. Kończąc wątek meczu w Walii, pozwólcie mi tylko dodać, że jestem bardzo szczęśliwy ze spotkania z Fernando Llorente, z którym dzieliłem magiczne chwile w reprezentacji Hiszpanii, a także ze spotkania z Borja Bastonem i jego rodziną, jego tata grał w piłkę z moim tatą kilka lat temu…

Jak co roku w listopadzie należy zauważyć, że nosimy symbol maku na naszych koszulkach. Większość z was zna powód, ale zawsze jest ktoś kto się o to pyta, a chciałbym przypomnieć, że mak jest symbolem pamięci o tych, którzy zginęli w wojnach. Tutaj w Anglii ludzie okazują wielki szacunek do tych tradycji i co roku czuć na stadionach tę atmosferę, gdy przychodzi „Dzień Pamięci”. Ten dzień przypada na dzień zakończenia I Wojny Światowej, która zakończyła się 11 dnia 11 miesiąca o godzinie 11 rano.

Wspominając ludzi, chciałbym wysłać wielkie pozdrowienia dla Robina Van Persie. Mam nadzieję, że jego uraz oka nie jest poważny i szybko wróci do zdrowia.

Miłego tygodnia i dziękuję za wsparcie, w szczególności fanom, którzy przyjechali do Swansea. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wrócili do Manchesteru w dobrym nastroju, uściski.

Juan Mata

Podobne artykuły

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka