Image default
Klub

Cristiano zdradza kulisy transferu do United

628-390-siralex-ronaldo

Cristiano Ronaldo opowiedział o tym jak po meczu towarzyskim Sportingu Lizbona z Manchesterem United, Sir Alex Ferguson zaprosił go do szatni Czerwonych Diabłów i przekonał do transferu.

Portugalczyk zagrał znakomicie w barwach Sportingu w spotkaniu towarzyskim z United w 2003 roku, podczas którego kiwał obrońców niczym tyczki. Występ młodego Cristiano tak zaimponował Sir Aleksowi Fergusonowi, że tuż po ostatnim gwizdku Szkot załatwił jego transfer do Manchesteru.

Pierwszy mecz jaki grałem przeciwko Manchesterowi United był niesamowity. To była idealna noc, naprawdę idealna – powiedział Cristiano Ronaldo dla „Sky Sports”.

Po meczu kilku kolegów z drużyny powiedziało do mnie: „Słuchaj, przechodzisz do Manchesteru, zaufaj mi! Sir Alex Ferguson tu był i powiedział, że chce z Tobą rozmawiać”.

– Potem udałem się do ich szatni, gdzie zapoznał mnie z piłkarzami. Było to dla mnie trochę zawstydzające. Sir Alex Ferguson powiedział wtedy do mnie: „Słuchaj, chcę Cie teraz”.

– Wszystko przebiegło tak szybko. Dwa dni później rozmawiałem z trenerem i zabrali mnie do Anglii, udałem się do Manchesteru i podpisałem kontrakt – zakończył Portugalczyk.

Podobne artykuły

Poznaliśmy kadry na towarzyski mecz United z Bayernem

Mateusz Motyka

Oficjalnie: Phelan stałym asystentem Solskjaera!

adi87a

Luke Shaw Piłkarzem Roku! Podsumowanie gali Man Utd.

adi87a