Man Utd przekonująco pokonuje Swansea

Paul Pogba | vs. Swansea

Manchester United przełamał niemoc strzelecką w dzisiejszym meczu ze Swansea. Czerwone Diabły zdobyły aż trzy bramki i wygrały 3:1.

W 2. minucie Wayne Rooney uderzył wzdłuż bramki Łukasza Fabiańskiego po podaniu Paula Pogby.

W 15. minucie wynik spotkania otworzył Paul Pogba. Francuz wrzucił piłkę w pole karne z głębi pola. Wayne Rooney strącił futbolówkę do Zlatana, ale Szwed przegrał pojedynek główkowy z defensorem Swansea. Na 18. metrze do piłki dopadł Pogba i fenomenalnym strzałem pokonał Fabiańskiego.

Dwie minuty później strzał Fellainiego po dośrodkowaniu Darmiana przeleciał obok dalszego słupka bramki Swansea.

W 21. minucie na 2:0 podwyższył Zlatan Ibrahimovic. Szwed otrzymał piłkę przed polem karnym od Wayne’a Rooneya. Rosły napastnik minął obrońcę gospodarzy i strzałem po ziemi pokonał bramkarza Swansea.

W 33. minucie padł trzeci gol dla United. Po długim wykopie Davida de Gei piłkę głową do Rooneya zgrał Ibra. Kapitan przebiegł kilkanaście metrów, po czym podał do Zlatana. Szwed z problemami uwolnił się spod opieki defensora i pewnym strzałem w krótki róg zdobył swojego drugiego gola.

Do przerwy Czerwone Diabły prowadziły aż 3:0. Tym razem dominacja przełożyła się również na tablicę wyników.

W 69. minucie van der Hoorn zdobył gola głową po dośrodkowaniu Sigurdssona z rzutu wolnego.

W 78. minucie Wayne Rooney był o krok od zaliczenia trzeciej asysty. Anglik podał na 10. metr do Juana Maty, jednak Hiszpan minimalnie przestrzelił.

Pięć minut później Montero przeprowadził rajd lewą stroną boiska. Ekwadorczyk przerzucił piłkę do Barrowa, ale skrzydłowy uderzył zbyt słabo, aby sprawić problemy de Gei.

W 87. minucie po dobrej akcji Wayne Rooney zdobył bramkę, jednak według sędziego Anglik znajdował się na pozycji spalonej.

SWANSEA 1:3 MANCHESTER UNITED

van der Hoorn 69′ – Pogba 15′; Ibrahimovic 21′, 33′

Swansea: Fabiański – Kingsley, Mawson, Hoorn, Rangel – Sung-yueng, Britton (Fer 70′), Routledge (Barrow 46′), Sigurdsson – Llorente (Montero 46′), Borja

Manchester United: De Gea – Young, Jones, Rojo, Darmian – Fellaini, Carrick, Mata (Lingard 81′), Rooney (Schneiderlin), Pogba (Fosu-Mensah 90+3′) – Ibrahimovic