Image default
Klub

Mata: Postrzegamy z Herrerą futbol w ten sam sposób

628-390-mata-herrera

Juan Mata wywalczył w październiku czwarty tytuł Piłkarza Miesiąca w Manchesterze United. Po wygranej Hiszpan docenił swojego kolegę z klubu i reprezentacji, Andera Herrerę, którego w głosowaniu wyprzedził o zaledwie jeden procent.

Mata był w ubiegłym miesiącu jednym z najlepszych piłkarzy Czerwonych Diabłów, zdobywając gola w derbowym meczu z Manchesterem City. Zapytany w MUTV o wygraną w plebiscycie na tytuł Piłkarza Miesiąca i o gola z Obywatelami, odpowiedział:

Oczywiście jestem bardzo wdzięczny. Fani są dla mnie wspaniali każdego dnia, od momentu mojego przyjścia do Manchesteru i to głosowanie pokazuje, że mam za sobą udany miesiąc. Chcę utrzymać dobrą grę i wygrywać mecze, ponieważ w futbolu o to chodzi.

– To zawsze wyjątkowe uczucie gdy strzela się City czy Liverpoolowi. A jeszcze lepsze jest uczucie gdy wygrywa się taki mecz 1-0. To był ważny mecz, ponieważ po porażce z Chelsea potrzebowaliśmy takiego występu i udało nam się wygrać, dodatkowo jestem bardzo zadowolony, że zdobyłem bramkę.

– Widziałem wyniki [jak Herrera był blisko wygranej – 1% różnicy]. Gdy ogłoszono zwycięzcę, mieliśmy w tym czasie drzemkę przed meczem w Stambule i gdy wstaliśmy, Ander powiedział mi o rezultacie i był odrobinę zły! [Śmieje się]. Może następnym razem to on wygra.

Mata potwierdził, że jego kolega wykonał w ostatnich tygodniach doskonałą robotę i powiedział o Herrerze:

Myślę, że on gra wspaniale. Występuje teraz na innej pozycji i zaadaptował się bardzo dobrze, gra u jego boku zawsze sprawia mi dużą przyjemność. Postrzegamy futbol w ten sam sposób i doskonale rozumiemy się na boisku, zwłaszcza jeśli chodzi o sposób poruszania się po boisku, styl gry i podania. Moim zdaniem to dla nas bardzo ważny piłkarz.

Podobne artykuły

Oficjalnie: Phelan stałym asystentem Solskjaera!

adi87a

Luke Shaw Piłkarzem Roku! Podsumowanie gali Man Utd.

adi87a

Man Utd potwierdził terminy meczów przedsezonowych

Mateusz Motyka