Image default
Wypowiedzi

Balague: Man Utd będzie musiało zapłacić klauzulę Gimeneza

628-390-gimenez-1

Guillem Balague twierdzi, że Manchester United będzie musiał zapłacić dokładną wartość klauzuli zawartej w kontrakcie Jose Gimeneza, jeśli chce sprowadzić Urugwajczyka na Old Trafford.

Czerwone Diabły zamierzają uzupełnić luki w defensywie już w następnym okienku, a Jose Gimenez jest na szczycie listy życzeń United. The Mirror donosił wcześniej, że Jose Mourinho szuka sposobu by ściągnąć go na Old Trafford już w styczniu, przed meczami reprezentacji Urugwaju.

Dla zawodnika była by to szansa na regularną grę, gdyż w tym sezonie zagrał dla Atletico tylko 2 razy z powodu trapiących go kontuzji, ale też i z powodu silnej konkurencji w defensywie drużyny Diego Simeone.

Hiszpański ekspert piłkarski Guillem Balague wierzy, że Atletico nie zależy na sprzedaży Gimeneza i by ich przekonać do transferu, trzeba będzie zapłacić za Urugwajczyka pełną sumę zawartą w kontrakcie.

Balague powiedział w wywiadzie dla Sky Sports: – Manchester United jest zainteresowany, nie mam wątpliwości.

Madrycki klub chce za niego sumę zapisaną w kontrakcie czyli 65 mln euro (57.8 mln £). 

Atletico zdaje sobie sprawę, że wiele klubów jest Gimenezem zainteresowanych, ponieważ Diego Simeone stawia w środku obrony na Diego Godina i Stefana Savicia. Nie zaakceptują pierwszej, lepszej oferty. W dobrej sytuacji stawia ich fakt, że Gimenez w styczniu tego roku przedłużył kontrakt.

Podobne artykuły

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka