Image default
Wypowiedzi

Mourinho po meczu z Fenerbahce

628-390-mourinho-12

Jose Mourinho był zawiedziony postawą piłkarzy Manchesteru United w dzisiejszym meczu i powiedział on, że według niego jego drużyna nie zasłużyła dziś na lepszy rezultat.

Frustrująca noc dla Ciebie Jose, jak ją ocenisz? 

–  Myślę, że przeciwnicy zasługiwali  na zwycięstwo, futbol nie polega tylko na jakości, ale również na zaangażowaniu, przekraczaniu limitów, dawaniu z siebie wszystkiego. Wystarczyły dwie minuty by mój zespół stał się nieprzygotowany mentalnie, nieskoncentrowany, a atmosfera taka jak dzisiaj zdecydowanie nie pomagała. Zdobywają bramkę na początku meczu, następnie się cofają i kontratakują, symulują faule i wywierają presję na arbitrze. Ale taki jest futbol. Oni mieli wynik. Po drugiej bramce moja drużyna zareagowała, myślałem, że może osiągniemy jeszcze dobry rezultat ale jednak po zakończeniu meczu stwierdzam, że nie zasłużyliśmy na więcej. Bo w meczu gra się 90 minut na pełnym zaangażowaniu, koncentracji, u nas dzisiaj tego nie było. Więc uważam, że zasłużenie rywal dzisiaj zwyciężył. 

Dominowaliście w posiadaniu piłki, ale nie mogliście się przebić przez defensywę Fenerbahce. Jak myślisz, dlaczego?

–  Jak powiedziałem wcześniej, wszystko rozbiło się o zaangażowanie. Oni grali finał Ligi Mistrzów, a my graliśmy wakacyjny mecz towarzyski. O przebiegu spotkania zadecydowała szybka bramka. Mieliśmy momenty przebudzenia, ale to były tylko momenty. Ciężko się nam grało z dwoma lewymi obrońcami ustawionymi z konieczności na środku obrony. Myślę, że nie da się naprawdę dominować i kontrolować meczu bez dwóch silnych stoperów. Mieliśmy na boisku wielu kreatywnych zawodników, w trakcie spotkania na boisku pojawiło się jeszcze dwóch. Staraliśmy się mieć piłkę i stwarzać sytuacje i udawało nam się to, ale wciąż brakuje skuteczności. Pomimo tego wszystkiego, Fenerbahce zasłużenie dzisiaj wygrało.

Co sądzisz o waszych szansach na awans do fazy pucharowej?

– Wszystko wciąż zależy od nas. Jeśli wygramy oba następne mecze to awansujemy. Wydaje mi się, że nawet z 4 punktami w 2 meczach wyjdziemy z grupy. Fenerbahce ostatni mecz gra z Feyenoordem i wydaje mi się, że nie zdobędzie w tym meczu 3 punktów.  Patrzymy jednak tylko na siebie i polegamy tylko na sobie.

Podobne artykuły

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka