Image default
Wypowiedzi

Advocaat: Depay za dobry na siedzienie na ławce

depay7_3439482b[1]

Dick Advocaat uważa, że odsunięcie Memphisa od składu na czwartkowy mecz z Fenerbahce jest dla młodego Holendra jasnym sygnałem do opuszczenia klubu z Manchesteru.

Portugalczyk nie uwzględnił 22-latka w 21 osobowej kadrze na mecz Ligi Europy mimo zapewnień o braku kontuzji Holendra.

Depay w tym sezonie rozegrał 7 spotkań, ale nie dostał szans od pierwszej minuty zarówno w Premier League jak i w Lidze Europy. Dick Advocaat, u którego Memphis debiutował w PSV Eindhoven uważa, że skrzydłowy powinien zacząć szukać nowego klubu, gdzie dostanie regularną grę w pierwszym składzie.

– Posiada potencjał do bycia dobrym graczem. Nie można wątpić  w to, że aby być najlepszym trzeba grać, dla niego problemem jest to, że w drużynie jest wielu graczy o podobnej jakości – komentuje aktualny trener Fenerbahce.

– Dla niego ważne jest, aby zacząć grać regularnie. To bardzo istotne dla zawodnika w jego wieku, w przeciwnym razie moim zdaniem powinien znaleźć inne rozwiązanie bo jest za dobry, aby siedzieć na ławce. Ja nadal wierzę, że ma odpowiednią mentalność, aby grać w Manchesterze United, który ma wiele opcji na tej pozycji. Regularna gra pomoże mu w rozwoju – dodaje.

 

Podobne artykuły

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka