Image default
Klub

Oficjalnie: Warren Joyce opuszcza Man Utd na rzecz Wigan

628-390-warren-joyce

Warren Joyce nie jest już trenerem Rezerw Manchesteru United i zostaje on nowym menadżerem Wigan Athletic – poinformował klub z Old Trafford na swojej oficjalnej strony internetowej.

Joyce dołączył do Czerwonych Diabłów w 2008 roku, gdzie początkowo był trenerem wraz z Ole Gunnerem Solskjaerem, by dwa lata później objąć samodzielnie stanowisko trenera rezerw.

Przez okres jego pracy druga drużyna Manchesteru United zdobyła aż 14 trofeów, wygrywając miedzy innymi w 3 z 4 ostatnich lat rozgrywki Premier League U-21, przed zmianą formatu tych rozgrywek w lecie tego roku do kategorii wiekowej U-23. W tym jedynym z 4 ostatnich sezonów, w którym Czerwone Diabły nie wygrały tych rozgrywek, ponieśli oni porażkę z Chelsea w finale na Old Trafford.

Joyce miał też swój udział w rozwoju wielu młodych piłkarzy, którzy przebili się w ostatnich latach do pierwszej drużyny Manchesteru United. Podpisał on 3,5-letni kontrakt z Wigan i swój pierwszy mecz zagra w sobotę przeciwko Reading, które jest prowadzone przez byłego obrońcę Czerwonych Diabłów, Jaapa Stama.

Podobne artykuły

Poznaliśmy kadry na towarzyski mecz United z Bayernem

Mateusz Motyka

Oficjalnie: Phelan stałym asystentem Solskjaera!

adi87a

Luke Shaw Piłkarzem Roku! Podsumowanie gali Man Utd.

adi87a