Image default
Wypowiedzi

Mourinho wyjaśnia przywrócenie Schweinsteigera

628-390-schweinsteiger-3

Jose Mourinho na dzisiejszej konferencji prasowej poruszył temat przywrócenia do drużyny Bastiana Schweinsteigera, który od poniedziałku trenuje ponownie z pierwszą drużyną Manchesteru United. 

Schweinsteiger wraca. Podjęliśmy tę decyzję w ubiegły czwartek. Zadzwoniliśmy do niego w piątek, więc mógł dołączyć do drużyny w poniedziałek. Decyzja była podjęta na podstawie tego, w jakim momencie sezonu się znajdujemy, to bardzo trudny okres dla nas wszystkich. Problem z pracą nad taktyką, którą lubię wykonywać z maksymalnie 21 piłkarzami, mając w danym okresie 23 czy 24 piłkarzy nie zawsze się to sprawdza.

– Patrząc na profesjonalizm z jakim Bastian podchodził do codziennych treningów z trenerem do sprawności fizycznej, sprawił, iż uznaliśmy, że to słuszna decyzja, by przywrócić go do drużyny.

– Będziemy lepiej przygotowani i w lepszej sytuacji, w razie gdyby zdecydował się w przyszłości opuścić klub. W tym momencie nie mamy w pomocy takich problemów jak w defensywie. Jeśli jednak będziemy mieć problemy w linii pomocy, będzie on dla nas jedną z opcji.

– To decyzja, która może mieć pozytywny wpływ na całą drużynę – powiedział Mourinho na konferencji prasowej przed meczem z Fenerbahce.

Podobne artykuły

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka