FA podejmie dziś decyzję w sprawie kary dla Mourinho

628-390-mourinho-14

Decyzja w sprawie kary dla Jose Mourinho za agresywne zachowanie wobec sędziego Marka Clattenburga po niepodyktowaniu rzutu karnego na Matteo Darmianie w meczu z Burnley ma zostać podjęta dziś – informuje The Telegraph.

Menadżer United był wściekły na arbitra sobotniego meczu za niepodyktowanie ewidentnego jego zdaniem rzutu karnego po ataku Jona Flanagana na Matteo Darmianie. W przerwie spotkania Mourinho miał czekać na Clattenburga w tunelu w drodze do szatni i miał powiedzieć kilka gorzkich słów w kierunku arbitra, za co po przerwie został odesłany na trybuny.

Clattenburg złożył w poniedziałek raport do FA i Mourinho za jego zachowanie grozi jeden mecz zawieszenia. Jest jednak szansa, że Portugalczyk uniknie zawieszenia, gdyż podobna sytuacja spotkała menadżera Stoke City, Marka Hughesa, który w pierwszej połowie wrześniowego, przegranego 0-4 meczu z Tottenhamem został wysłany na trybuny za agresywne zachowanie wobec arbitra Jona Mossa, jednak później został ukarany jedynie grzywną 8,000 funtów.

Menadżer Czerwonych Diabłów dostał czas do poniedziałku do godziny 19:00 na ustosunkowanie się do raportu Clattenburga. W przypadku nie przyznania się do winy, jego sprawa zostanie skierowana do niezależnej komisji regulującej.