Herrera: To jeden z najtrudniejszych dni w mojej karierze

628-390-herrera-10

Ander Herrera po ujrzeniu czerwonej kartki w sobotnim meczu Manchesteru United z Burnley powiedział po spotkaniu, że jest to jeden z najtrudniejszych dni w jego piłkarskiej karierze.

Czerwone Diabły zdominowały rywala w sobotnim spotkaniu, jednak nie mogły znaleźć sposobu na doskonale dysponowanego bramkarza Burnley – Toma Heatona.

Herrera był po meczu zdumiony jak to możliwe, że mimo 37 strzałów United nie zdołało pokonać Burnley, dodając, że podopiecznym Jose Mourinho brakowało szczęścia.

To było niesamowite. Rozmawiałem z Juanem [Matą] i obaj byliśmy zgodni, że nigdy nie doświadczyliśmy na boisku czegoś podobnego. Stworzyliśmy 20 czy 22 szanse, kontrolowaliśmy grę przez 90 minut i to, że nie zdobyliśmy bramki jest nie do uwierzenia. Nie mieliśmy szczęścia i mam nadzieję, że pewnego dnia uzyskamy uczciwy rezultat 5-0 czy 6-0 – powiedział Herrera.

Herrera po 68 minutach gry musiał opuścić boisko po dwóch atakach na Deana Marneya i dwóch żółtych, a w konsekwencji czerwonej kartce. Jak sam jednak podkreśla, nie miał na celu faulowania rywala.

Nie chciałem zrobić obu fauli, nie jestem takim typem piłkarza. Pierwsza żółta kartka, ugiąłem kolano i nie chciałem kopnąć rywala. Druga, potknąłem się – dodał 27-latek.

Wynik sobotniego meczu oznacza, że United zremisowało dwa ostatnie mecze u siebie z rywalami z dolnej połowy tabeli – Stoke i Burnley. Mimo iż Herrera uważa, że stracone punkty mogą być bardzo kosztowne w dalszej fazie sezonu, to Hiszpan uważa też, że Czerwone Diabły muszą utrzymać poziom, który prezentują w ostatnich tygodniach w meczach.

Oczywiście, że chcemy walczyć o wszystko. Straciliśmy 4 punkty, które powinniśmy łatwo zdobyć, ale taki jest futbol i Premier League. Nie wiem czy jakaś drużyna mogła narzekać na taki brak szczęścia jak my w tym meczu.

Szatnia była kompletnie rozczarowana ponieważ zagraliśmy bardzo dobrze. Musimy utrzymać podniesione głowy, ponieważ zrobiliśmy wiele dobrego.

Musimy nadal pracować i nie płakać ani narzekać. Po prostu musimy utrzymać nasza grę na takim poziomie jak dzisiaj, przeciwko Liverpoolowi, Stoke i Fenerbahce. Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze, lecz dzisiaj był jeden z najtrudniejszych dni w mojej karierze, ponieważ zasłużyliśmy a wygraną 6-0.

Pomimo wyniku, Herrera, który w zeszłym tygodniu stwierdził, że czuje się tak samo, jak kibice United, docenił grę niektórych kolegów z drużyny, w tym Juana Maty, który grał w tym spotkaniu z opaską kapitana.

To czołowy piłkarz, z nim gra się bardzo łatwo. On zawsze dobrze dogrywa mi piłkę i gra fantastycznie. Wszyscy zagrali bardzo dobrze. Chciałem też powiedzieć u Luke’u Shawie, który grał fantastycznie i którego potrzebujemy.

Marcus Rashford zagrał bardzo dobrze, a Marcos Rojo fantastycznie. Tylko Paul Pogba mógł zrobić to co dzisiaj przeciwko Burnley w drugiej połowie, osobowość którą pokazuje na boisku jest niewiarygodna.

Przed Czerwonymi Diabłami dwa wyjazdy w tym tygodniu przed przerwą na mecze reprezentacyjne, z Fenerbahce i Swansea.

– Myślę już tylko o wygraniu kolejnego meczu z Fenerbahce. Wygraniu i zasłużeniu na tę wygraną. Potem ze Swansea – zasłużyć na wygraną i wygrać. Myślenie długoterminowe byłoby błędem. Mamy nadzieję, że odniesiemy kilka zwycięstw z rzędu – zakończył Hiszpan.