Image default
Wypowiedzi

Shearer: Rashford i Ibrahimović powinni grać razem

628-390-rashford-zlatan

 

Problemowi Manchesteru United ze zdobywaniem punktów w Premier League mogłoby zaradzić ustawienie Marcusa Rashforda i Zlatana Ibrahimovica razem w linii ataku Czerwonych Diabłów – uważa Alan Shearer.

United wygrali tylko jeden z ostatnich sześciu ligowych meczów, boleśnie przegrywając w tym okresie z Chelsea i Watfordem.

Jako ekspert Sky Sports w programie ,,Match of the day” najlepszy strzelec wszech czasów Premier League powiedział, że w ataku United jest już doświadczenie, ale nie ma szybkości. Ową szybkość mógłby dać 18-letni Anglik, którego Zlatan wspierałby swoim doświadczeniem.

Ibrahimović wyglądał lepiej w drugiej połowie, gdy Rashford został przesunięty obok niego, do linii ataku. Przyśpieszyło to grę United – powiedział Shearer odnosząc się do sobotniego zremisowanego  meczu z Burnley, w którym Czerwone Diabły oddały aż 37 strzałów, a mimo to nie zdobyły bramki.

Ibrahimović nigdy nie słynął z szybkości, a dodatkowo po trzydziestce większość zawodników traci szybkość. Ze mną było podobnie, ale mi w Newcastle przyszedł z pomocą Craig Bellamy.

Ibrahimović strzelił w swoich pierwszych 3 meczach dla United 4 bramki, ale jednak już w ostatnich 12 meczach zdobył tylko 2 bramki, nie mówiąc już o licznych sytuacjach w meczu Burnley, których wykorzystanie mogłoby poprawić bilans Szweda.

Mógł zdobyć wczoraj 5 albo nawet 6 bramek – dodał Shearer – Tom Heaton bronił wczoraj niesamowicie. Manchester próbował, wymieniał podania i tworzył sytuacje, ale nic nie wpadło.

Niektórzy defensorzy Burnley byli wczoraj genialni. Było widać jak bardzo byli zdeterminowani żeby nie stracić bramki.

Shearer wierzy, że Jose Mourinho razem ze swoim sztabem znajdzie rozwiązanie problemów United.

Jose nie zna jeszcze swojej najlepszej jedenastki. Ciągle szuka odpowiedniego ustawienia, odpowiednich wykonawców i odpowiedniej taktyki. Wciąż próbuje znaleźć sposób na zażegnanie kryzysu w swojej drużynie – kończy Shearer.

Podobne artykuły

Van Persie: Dajcie Solskjaerowi spokojnie pracować

Mateusz Motyka

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka