Image default
Wypowiedzi

Lalas: Rooney nie powinien być celem dla LA Galaxy

628-390-rooney-12

Były zawodnik LA Galaxy Alexi Lalas ostrzega swój były klub przed zakontraktowaniem kapitana Manchesteru United.

Od kiedy Rooney musi się zadowalać rolą zmiennika w klubie, mimo zapewnień Jose Mourinho o nietykalności reprezentanta Anglii, kapitan United jest łączony z innymi klubami – między innymi z pięciokrotnym zdobywcą MLS Cup – LA Galaxy.

Aczkolwiek Lalas nie jest zwolennikiem sprowadzenia Wayna, argumentując to tym, że cena może nie być adekwatna do tego co Rooney miałby dać drużynie. Jako przykład przywołuje transfer Stevena Gerrarda, który nie okazał się sukcesem.

– Mamy niewielki zwrot z inwestycji w Stevena Gerrarda i czy Wayne Rooney mimo tego, że jest 5 lat młodszy może jeszcze coś dać i wnieść do MLS coś czego jeszcze tam nie ma? – mówi dla The Sun były zawodnik LA Galaxy.

Alexi uważa, że zastąpienie zawodnika, który się nie angażuje i ma znikomy wpływ na grę zawodnikiem, który może się dla klubu okazać podobnym niewypałem jest pozbawione sensu.

– Życie w Bevery Hills jest wspaniałe, ale jeżeli nie dajesz od siebie nic na boisku to jest to po prostu kradzież pieniędzy. On teraz nie jest tym samym piłkarzem co 10 lat temu – dodaje.

Podobne artykuły

Van Persie: Dajcie Solskjaerowi spokojnie pracować

Mateusz Motyka

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka