Image default
Wypowiedzi

Xavi: Rooney wciąż może wiele dać United

628-390-rooney-14

Były pomocnik FC Barcelony uważa, że kapitan United Wayne Rooney powinien spędzić jeszcze kilka lat w Europie zanim zdecyduję się grać dla klubów z USA lub Chin.

Według Xaviego ​​jest za wcześnie, aby Wayne Rooney w ogóle rozważał przejście do Ameryki czy Chin, a powinien skupić się na maksymalnym wykorzystaniu jego najbliższych lat w jednej z najlepszych europejskich lig.

Media są zgodne wzw. z tym, że dni reprezentanta Anglii w United są policzone a menadżer Jose Mourinho widzi jego rolę już tylko jako zmiennika.

Lukreatywne oferty z Ameryki czy Chin w ostatnich latach są dość częstym wyborem gwiazd grających w Europie, którzy najlepsze lata mają już za sobą.

Xavi jest wśród tych, którzy postanowili zakończyć karierę poza Europą. Hiszpan po zdobyciu pucharu Świata postanowił spróbować w swoich sił w Katarze.

Jest jednak zdania, że ​​Rooney – w wieku 31 lat – wciąż ma kilka lat gry na najwyższym poziomie, mimo słabego początku sezonu.

– Z całym szacunkiem do MLS, Chin i innych lig, ale Wayne Rooney jest jeszcze na nie za dobry. Za dwa lub trzy sezony może, ale w jego wieku to jeszcze nie ten czas – mówi dla serwisu Goal.com były reprezentant Hiszpanii.

– Gracz z jego umiejętnościami, w jego wieku musi grać w jednej z najlepszych lig w Europie. Nadal uważam, że ma wiele do zaoferowania, ale jeżeli klub albo on nie zdecydują się na dalszą współpracę, Wayne powinien wybrać inny klub europejski. – dodaje.

Jednym z problemów Rooneya jest to, że zarówno menadżer Manchesteru United oraz selekcjonerzy reprezentacji Anglii nie widzą już Wayna w roli napastnika, ale zawodnika ustawionego bardziej w głębi pola.

Xavi uważa, że regularna gra i czas jest potrzebny Rooneyowi do przystosowania się do nowej pozycji.

– Rooney zawsze grał z taką energią i będzie musiał się dostosować i zagrać trochę głębiej, ale jego jakość dalej będzie widoczna – argumentuje Xavi.

– Z wiekiem pojawiają się różne czynniki, które trzeba zaakceptować np. to, że nie można grać trzech meczy w tygodniu lub 50 meczy w sezonie na najwyższym poziomie, ale jeżeli się dostosuje to nadal możne wiele wnieść.

– Wayne Rooney jest jednym z najlepszych graczy w Europie na przestrzeni poprzednich dziesięciu lat, człowiek nie zmienia się z dnia na dzień, Rooney ma wciąż dużo do zaoferowania. – zakończył.

Podobne artykuły

Van Persie: Dajcie Solskjaerowi spokojnie pracować

Mateusz Motyka

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka