Image default
Wypowiedzi

Mourinho po meczu z Manchesterem City

628-390-mourinho-8

Jose Mourinho był bardzo zadowolony z wystepu piłkarzy Manchesteru United w meczu z Manchesterem City. Menadżer Czerwonych Diabłów podkreślił, jak wielki trud włożyli piłkarze w ostatnią serie trudnych spotkań.

Jestem zadowolony. Piłkarze zrobili dziś wszystko i zasłużyli na wygraną. Jestem zadowolony szczególnie mając w pamięci to, co wydarzyło się w zeszłym tygodniu, kiedy wszystko spiętrzyło się przeciwko nam. Oczywiście jesteśmy profesjonalistami, ale kibice dotkliwie odczuli tak negatywny wynik, a dziś była dobra okazja by odrobinę poprawić ten zły nastrój, ponieważ to zawsze derby i rozgrywki, w których pokonany odpada, dlatego pokonanie City poprawi wszystkim humory. Zwłaszcza jestem zadowolony z powodu piłkarzy i kibiców.

– Mieliśmy ostatni niezłą serię, w ostatnich 7 meczach przegraliśmy jeden, ale była to wysoka porażka, na którą klub z taką historią nie zasługuje. Gdy jestem w klubie, moje serce należy do jego kibiców i źle się czułem ze względu na nich, ale rzeczywistość jest taka, że nigdy nie miałem takich kibiców. Przegraliśmy 4-0, a kibice nas dopingowali. Stadion był dziś pełen i wszyscy dopingowali. Wygląda na to, że miłość kibiców do klubu jest większa niż złe wyniki, większa niż 3 nieudane sezony, dlatego musieliśmy zareagować, a dziś niezależnie od wyniku, moglibyśmy nawet przegrać ale czułbym to samo co teraz, że moi piłkarze dali z siebie wszystko.

– W bardzo trudnej serii wielkich meczów co kilka dni z Liverpoolem, Fenerbahce, Chelsea i City dali z siebie absolutnie wszystko, dlatego myślę, że zasłużyli na zwycięstwo, ale nawet jeśli byśmy dziś przegrali, wrażenie było fantastyczne ponieważ pokazali jak bardzo im zależy – powiedział Mourinho po meczu.

Podobne artykuły

Van Persie: Dajcie Solskjaerowi spokojnie pracować

Mateusz Motyka

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka