Gol Maty daje United ćwierćfinał EFL Cup!

628-390-mata-17

Manchester United po bramce Juana Maty pokonał 1-0 Manchester City w meczu 1/8 finału EFL Cup. Jeszcze dziś odbędzie się losowanie par ćwierćfinałowych.

Obaj menadżerowie przygotowali na to spotkanie dwa zupełnie odmienne składy, United wyszło w niemal optymalnym zestawieniu, natomiast w City od pierwszej minuty zobaczyliśmy wielu zmienników.

Pierwsza połowa była pod lekkie dyktando United, choć goście też próbowali się odgryźć, lecz żadna z ekip nie stworzyła sobie dogodnych sytuacji do zdobycia bramki.

Najlepsza okazja Czerwonych Diabłów w pierwszej części mogła mieć miejsce w 22 minucie, kiedy Zlatan wykonywał rzut wolny na 25 metrze, jednak piłka po jego strzale odbiła się od jednego z obrońców City i wyszła na rzut rożny.

W przerwie Guardiola zdejmuje z boiska Kompany’ego, w jego miejsce wchodzi Kolarov. Jak się później okazało, była to zmiana przez którą w grę defensywną City wkradł się spory chaos.

W 46 minucie City mogło prowadzić. Błąd w drużynie United, Iheanacho przejmuje piłkę i podaje ją do wychodzącego lewą stroną Sane, po drodze odbijają  jednak będący na spalonym Nolito i zaprzepaszcza doskonałą okazję dla gości.

W 48 minucie doskonała akcja prawą stroną Herrery z Matą, piłkę dostaje Ibrahimovic i oddaje ją do niekrytego Pogby, który staje oko w oko z Caballero, lecz bramkarz dobrze broni strzał Francuza.

Minutę później po podaniu Rashforda Pogba dochodzi do kolejnej sytuacji strzeleckiej, ale fatalnie pudłuje.

Gol! 1-0 dla United. W 54 minucie w końcu dobra akcja Ibrahimovicia, który wywalczył piłkę w starciu z Otamendim przed polem karnym City. Szwed wbiega z piłką w pole karne i podaje wzdłuż bramki, po drodze Herrera przewraca się w przepychance z Fernando, a do strzału dochodzi Mata, który pewnie trafia do siatki!

W 56 minucie kolejne nerwowe zachowanie Otamendiego i Pogba przewraca się w polu karnym, sędzia Mike Dean nie gwiżdże jednak rzutu karnego.

W 63 minucie Kolarov oddaje strzał rozpaczy z 30 metrów lecz piłka przelatuje kilka metrów nad bramką.

W 64 minucie powinno być 2-0! Doskonała akcja Rashforda lewym skrzydłem i dobre dośrodkowanie do niepilnowanego Ibrahimovicia, który nie trafia w piłkę będąc kilka metrów od bramki.

Chwilę później druga zmiana w City, Sterling wchodzi za Sane.

W 70 minucie Guardiola dokonuje ostatniej zmiany, na boisku melduje się Kun Aguero, zastępując Nolito.

W 71 minucie dobra akcja Sterlinga lewym skrzydłem i Daley Blind w ostatniej chwili wybija piłkę na rzut rożny.

W 73 minucie pierwsza zmiana w United. Strzelec bramki, Juan Mata opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi Morgan Schneiderlin.

W 79 minucie Ibrahimovic doskonale wypuszcza na prawym skrzydle Rashforda, ten dobrze dośrodkowuje piłkę do Pogby, jednak w ostatniej chwili jeden z obrońców City wybija ją spod nóg Francuza.

W 81 minucie druga zmiana w United. Jesse Lingard zastępuje Marcusa Rashforda.

W końcówce wynik nie uległ już zmianie i Czerwone Diabły odniosły ważne zwycięstwo eliminując lokalnego rywala z rozgrywek EFL Cup.

MANCHESTER UNITED – MANCHESTER CITY 1-0 (0-0)
Bramka: Mata 54′

United: De Gea, Valencia, Rojo, Blind, Shaw, Carrick, Herrera, Mata (Schneiderlin 73′), Pogba, Rashford (Lingard 82′), Ibrahimovic

City: Caballero, Maffeo, Otamendi, Kompany (Kolarov 46′), Clichy, Fernando, Aleix Garcia, Nolito (Aguero 71′), Jesús Navas, Sané (Sterling 63′), Iheanacho.