Image default
Wypowiedzi

Del Bosque staje po stronie „upokorzonego” Mourinho

628-390-mourinho-12

Vicente Del Bosque zajął stanowisko w konflikcie pomiędzy Antonio Conte i Jose Mourinho, którego źródłem jest zachowanie menadżera Chelsea podczas wygranego 4-0 meczu z United, którym miał ośmieszyć Portugalczyka i drużynę Czerwonych Diabłów.

Del Bosque, który wygrał z reprezentacją Hiszpanii Mistrzostwo Świata i Euro 2012 jest zdania, że Mourinho miał racje, będąc rozczarowanym po zachowaniu menadżera The Blues, podkreślając, że sam doświadczył podobnej ekspresji radości Antonio Conte, gdy Włosi eliminowali Hiszpanów z Euro 2016.

Conte po golu N’Golo Kante na 4-0 dla Chelsea, nawoływał kibiców do jeszcze gorętszego dopingu, co zdaniem Mourinho było upokarzające dla niego i jego drużyny.

Menadżer Czerwonych Diabłów udał się w stronę Włocha po końcowym gwizdku i powiedział mu kilka słów po włosku na ucho. Zdaniem „Sky Italia” słowa Mourinho miały brzmieć:

To tylko moja opinia, ale nie rób tego przy wyniku 4-0. Możesz przy 1-0, ale przy 4-0 to upokorzenie.

Conte po meczu z United bronił swojego zachowania tłumacząc, że nie miał w zamiarze okazania braku szacunku dla Mourinho.

Del Bosque uważa jednak, że Mourinho ma rację, ponieważ jego zdaniem podczas wygranego 2-0 meczu Włochów z Hiszpanami Conte zachował się podobnie i selekcjoner La Furia Roja także poczuł się upokorzony.

Nie uważam, żeby Mourinho był w błędzie. Moim zdaniem Conte musi bardziej panować nad celebrowaniem zwycięstw. Jego sposób okazywania radości zranił także mnie, gdy graliśmy przeciwko Włochom.

Nie mówię, że ma się nie cieszyć. Nie musi być tak stonowany jak ja, ale mógłby bardziej panować nad sposobem okazywania radości. Nie jestem obrońcą Mourinho, ale miał on w tej kwestii rację. Conte musi bardziej panować nad sobą, ponieważ po drugiej stronie jest rywal – powiedział Del Bosque dla „Cadena Ser”.

Podobne artykuły

Van Persie: Dajcie Solskjaerowi spokojnie pracować

Mateusz Motyka

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka