Man Utd zdemolowany na Stamford Bridge!

Eden Hazard | Antonio Valencia | Chelsea - Manchester United

Chelsea dała lekcję futbolu Manchesterowi United na Stamford Bridge. The Blues pokonali przyjezdnych 3:0 po golach Pedro, Cahilla i Hazarda.

Już w 1. minucie spotkania gospodarze objęli prowadzenie. Podanie Alonso chciał przeciąć De Gea, ale uprzedził go Pedro i bez problemu trafił do pustej bramki.

W 8. minucie szansę na wyrównanie miał Zlatan Ibrahimovic. Jego strzał głową po dośrodkowaniu Valencii przeleciał nad poprzeczką bramki gospodarzy.

W 21. minucie Chelsea podwyższyła prowadzenie. Po zamieszaniu w polu karnym po rzucie rożnym do piłki dopadł Gary Cahill i z bliskiej odległości strzelił na 2:0.

Pięć minut później Daley Blind stracił piłkę w polu karnym. Pedro zdecydował się na podanie do Costy, ale De Gea przeciął tor lotu futbolówki nogą.

W 28. minucie strzałem z lewej nogi popisał się Ander Herrera. Na posterunku był Courtois, który sparował strzał.

W doliczonym czasie pierwszej połowy kolejne dobre dośrodkowanie zaliczył Valencia. Do piłki dopadł Rashford, jednak źle ustawił nogę i nie trafił w światło bramki.

Błędy defensywy United sprawiły, że Chelsea prowadziła do przerwy 2:0, mimo dosyć wyrównanego przebiegu spotkania.

W 48. minucie Diego Costa zdobył trzeciego gola dla Chelsea, ale sędzia liniowy uniósł chorągiewkę. Hiszpański napastnik był na spalonym w momencie podania Kante.

W 62. minucie Matic prostopadłym podaniem odnalazł w polu karnym Edena Hazarda. Belg dryblingiem zwiódł defensora Manchesteru United i pewnym strzałem po długim rogu pokonał De Geę.

W 70. minucie Kante z łatwością ominął Chrisa Smallinga i strzałem w prawy dolny róg zaskoczył bramkarza United.

W 81. minucie do wrzutki z głębi pola doszedł Zlatan Ibrahimovic. Dobry strzał Szweda na rzut rożny sparował Courtois.

CHELSEA 4:0 MANCHESTER UNITED

Pedro 1′, Cahill 22′, Hazard 62′, Kante 70′

Chelsea: Courtois, Cahill, Luiz, Azpilicueta, Moses, Alonso, Matic, Kante, Hazard (Willian 78′), Pedro (Chalobah 71′), Costa (Batschuayi 78′)

Man Utd: De Gea, Valencia, Bailly (Rojo 52′), Smalling, Blind, Fellaini (Mata 45′), Herrera, Rashford, Pogba, Lingard (Martial 65′), Ibrahimovic