Image default
Klub

Mourinho na dywaniku FA

628-390-mourinho-9

Menadżer Manchesteru United, Jose Mourinho został poproszony przez FA o wyjaśnienie swoich słów na temat sędziego spotkania z Liverpoolem, Anthony’ego Taylora – informuje ESPN powołując się na Press Association Sport.

W piątek Mourinho zapytany o mieszkającego niedaleko Old Trafford sędziego sugerował, że może być na niego nałożona zbyt wielka presja w związku z faktem jego miejsca zamieszkania.

Myślę, że Pan Taylor to bardzo dobry arbiter, ale moim zdaniem ktoś z premedytacją nakłada na niego wielką presję, dlatego trudno będzie mu o bardzo dobry występ – powiedział Portugalczyk.

Po poniedziałkowym meczu menadżer Czerwonych Diabłów ponownie zabrał głos na temat pracy Anthony’ego Taylora:

Czy mogę mówić o arbitrze bez zostania ukaranym? On miał dobry mecz i jestem z jego powodu zadowolony, ponieważ ludzie odpowiedzialni za wybór arbitra nałożyli na niego wielką presję i było bardzo trudno zaliczyć udany występ, co jednak mu się udało.

Zdaniem „Press Association Sport”, Angielska Federacja Piłkarska poprosiła o wyjaśnienia od Mourinho, dając mu na odpowiedź czas do piątku.

Nowe zasady wprowadzone w 2009 roku zabraniają trenerom, piłkarzom czy innym osobom związanym z klubami komentowania wyborów i pracy arbitrów. Oficjalne oświadczenie FA w tamtym czasie brzmiało:

Kluby zostały ostrzeżone, że żadne komentarze menadżerów, piłkarzy czy żadnych innych oficjeli klubowych związanych z arbitrami nie będą tolerowane.

Podobne artykuły

Poznaliśmy kadry na towarzyski mecz United z Bayernem

Mateusz Motyka

Oficjalnie: Phelan stałym asystentem Solskjaera!

adi87a

Luke Shaw Piłkarzem Roku! Podsumowanie gali Man Utd.

adi87a