Image default
Wypowiedzi

Smalling: Zwycięstwo na Anfield smakuje najlepiej

kadra-628-390-smalling

Chris Smalling przyznaje, że dla Manchesteru United zwycięstwo na Anfield smakuje najlepiej.

Obrońca pełni funkcję kapitana pod nieobecność Wayne’a Rooneya. Chris zdaje sobie sprawę, że zwycięstwo nad Liverpoolem jest ważne dla kibiców Czerwonych Diabłów, więc piłkarze zrobią wszystko, aby zaspokoić oczekiwania fanów.

Gdy trafiłem na Old Trafford wszyscy mówili o oczywistej rywalizacji Manchesteru United i Manchesteru City. Mimo tego to rywalizacja z Liverpoolem jest najważniejsza. Wiążę się to z zawiłą historią obydwu zespołów na przełomie lat. Na początku mojej kariery w Manchesterze United mecze z Liverpoolem były dla mnie bardzo stresujące.

Zawsze możemy spodziewać się trudnego meczu. Nasz ostatni mecz ze stycznia przyniósł zwycięstwo, jednak to oni grali lepiej i stworzyli więcej okazji. Wiemy, że stosują wysoki pressing i nie zdominujemy posiadania piłki. Musimy się na to przygotować.

My, obrońcy, stoimy przed szczególnie trudnym zadaniem. Ich styl gry sprawia, że jest nam bardzo ciężko. Zazwyczaj to my jesteśmy stroną dominującą, więc środkowi obrońcy mogą pozwolić sobie na chwilę oddechu. W ich przypadku odzyskanie piłki to dopiero początek. Bardzo mocno naciskają i są bardzo groźni w każdej sekundzie spotkania.

Cały tydzień pracowaliśmy nad taktyką, ale zdarzają się spotkania, kiedy po 15 minutach trzeba wyrzucić wszystkie plany do kosza. Musimy zachować spokój i nie ulec panice, gdy zaczną nas naciskać.

Smalling nie ma wątpliwości, że żywiołowa atmosfera na Anfield może być ważnym czynnikiem poniedziałkowego spotkania.

Na Anfield zawsze jest intensywnie. Wszyscy musimy zachować spokój i nie stresować się wagą meczu. Nawet nowi piłkarze wiedzą, jak ważne są mecze z Liverpoolem. Musimy uniknąć wyrzucenia z boiska i jakiegokolwiek rozprężenia.

Czasami krzyczysz do pomocnika, że ma za plecami rywala, jednak na Anfield jest głośno i nie jest w stanie tego usłyszeć. Krew przepływa szybciej przez twoje ciało i trudno opanować emocje.

Nie ma lepszego miejsca do zwycięstwa niż Anfield. Wygrałem tutaj kilka spotkań i wiem, że uśmiech naszych fanów po zwycięstwie na Anfield jest najważniejszy.

Podobne artykuły

Van Persie: Dajcie Solskjaerowi spokojnie pracować

Mateusz Motyka

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka