Image default
Wypowiedzi

„Cristiano Ronaldo był o krok od Arsenalu”

628-390-cristiano-ronaldo-2

Były scout Arsenalu Damien Comolli przyznał, że Kanonierzy obserwowali 15-letniego Cristiano Ronaldo w 2000 roku. Ronaldo odwiedził dwukrotnie obiekty treningowe Arsenalu, ale klub z północnego Londynu nie był w stanie sprostać oczekiwaniom finansowym Sportingu.

Manchester United kupił Cristiano w 2003 roku za 12 milionów funtów. Jak się okazało Portugalczyk mógł trafić na Highbury kilka miesięcy wcześniej.

Comolli twierdzi, że zauważył Ronaldo w 2000 roku na turnieju młodzieżowym we Francji. W tamtym czasie żaden klub Premier League nie zdawał sobie sprawy z talentu Cristiano, więc Arsenal miał łatwą drogę do zakupu skrzydłowego. Na nieszczęście Arsenalu Arsene Wenger nie był w stanie zdobyć odpowiednich funduszów finansowych, aby Sporting był zainteresowany sprzedażą.

Po raz pierwszy zobaczyłem Ronaldo na turnieju Montaigu. Miał wtedy 15 lat.

Grał przeciwko Japonii i od pierwszego kontaktu wiedziałem, że to ktoś wyjątkowy. Zadzwoniłem do kontaktu z Portugalii i spytałem o fenomen tego chłopaka. Nie widziałem nic takiego od czasu Thierry’ego Henry’ego.

Dwa razy odwiedził obiekty treningowe Arsenalu. Nikt tego nie wiedział do dzisiaj. Cristiano spotkał się z Henrym, który był jego idolem. Niestety nie mieliśmy pieniędzy na transfer.

Kilka miesięcy później Manchester United nawiązał partnerstwo ze Sportingiem. Rozegrali mecz towarzyski, a Ronaldo ich zniszczył. Sir Alex Ferguson szybko podjął rozmowy transferowe.

Ronaldo zdominował światową piłkę i przez kilka lat dzierżył rekord transferowy w wysokości 80 milionów funtów. Arsene Wenger przyznał, że niezakupienie Cristiano było jednym z jego największych błędów.

Byłem bardzo blisko zakupu Cristiano Ronaldo, ale zrezygnowałem. Kilka miesięcy później Cristiano trafił do Manchesteru United. To boli do dzisiaj. – powiedział Wenger w 2014 roku.

Podobne artykuły

Van Persie: Dajcie Solskjaerowi spokojnie pracować

Mateusz Motyka

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka