Image default
Opinie

Były szef PGMOL: „Wybór sędziego meczu Liverpool – Man Utd jest krzywdzący”

Anthony Taylor

Sędzią poniedziałkowego meczu Liverpool – Manchester United będzie Anthony Taylor. Wybór Taylora budzi niezadowolenie wśród fanów Liverpoolu, ponieważ arbiter żyje w odległości 6 mil od Old Trafford.

37-letni sędzia jest fanem Altrincham znajdującego się w bliskiej okolicy Manchesteru, jednak PGMOL (komisja zajmująca się wyborem arbitrów) nie widziała przeciwwskazań przed wyborem Taylora. Wielu fanów Liverpoolu wyrażało swój przeciw na Twitterze. Według nich Anthony będzie stronniczym sędzią ze względu na odległość, jaka dzieli jego miejsce zamieszkania od Old Trafford.

Były szef PGMOL Keith Hackett wyjaśnił w jaki sposób wybierani są arbitrzy spotkań.

Na początku każdego sezonu PGMOL zbiera informacje na temat arbitrów. Sędziowie muszą ujawnić gdzie mieszkają, komu kibicują i gdzie grali w piłkę. To daje nam obraz każdego z nich. Na tej podstawie wybieramy arbitrów poszczególnych meczów. W taki sposób unikamy sytuacji w której sędzia z Sheffield odpowiada za mecz zespołu wywodzącego się z Sheffield.

Według Hacketta wybór Taylora na sędziego poniedziałkowego meczu jest niesprawiedliwy.

Nikt nie kwestionuje uczciwości czy umiejętności Anthony’ego Taylora. Wydaje mi się, że wybrano go ze względu na koncentrację, którą prezentuje na boisku. Anthony to jeden z najlepszych arbitrów, ale ten wybór nakłada na niego ogromną presją. Każdemu sędziemu zdarzają się błędy. Co jeśli jego błędna decyzja zaważy o zwycięstwie Liverpoolu? Anthony spotka się z ogromną krytyką i to on będzie w centrum uwagi.

– Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, to winni są decydenci PGMOL. Mark Clattenburg sędziował finał Ligi Mistrzów 2016, a w tej kolejce będzie sędzią asystentem. Kto odpowiada za tę decyzję?

W 2014 roku Brendan Rodgers zapłacił 8.000 funtów za spekulacje na temat stronniczości Lee Masona. Lee pochodzi z Boltonu, a Liverpool Rodgersa przegrał 1:2 z Manchesterem City.

Byłem zaskoczony. Jak to możliwe, że gramy w Manchesterze, a spotkanie sędziuje arbiter z Greater Manchester? Mam nadzieję, że taka sytuacja się nie powtórzy. Każda decyzja była na naszą niekorzyść. Zazwyczaj nie zwracam na to uwagi, ale uważam poziom sędziowania tego spotkania za żenujący.

Podobne artykuły

Bate: Lingard rozwinął się dzięki Mourinho

Wiktor Tkaczyk

Jamie Redknapp: Lukaku godnie zastąpi Zlatana

Wiktor Tkaczyk

Raiola: Manchester United tanio kupił Pogbę

Wiktor Tkaczyk