Image default
Wypowiedzi

Wyett: Rooney powinien odejść z United dla własnego dobra

628-390-rooney-eng-6

Wayne Rooney powinien opuścić Manchester United i dołączyć do klubu, w którym miałby możliwość gry co tydzień na pozycji środkowego pomocnika – powiedział Charlie Wyett w programie Sky Sports „Sunday Supplement”.

Rooney grał na środku pomocy obok Jordana Hendersona w wygranym 2-0 meczu kwalifikacji do Mistrzostw Świata z Maltą, jednak został on wygwizdany przez kibiców obecnych na Wembley. Anglik z powodu słabszej formy nie wychodził od pierwszej minuty w trzech ostatnich meczach Manchesteru United i zdaniem edytora piłkarskiego „The Sun”, Charlie Wyetta, Rooney powinien odejść z Old Trafford i skupić się na grze w pomocy w innym zespole, by liczyć na dobrą grę w reprezentacji.

Nie sądzę, by to się wydarzyło, ale myślę, że latem Rooney powinien rozważyć odejście z United i grę w innym klubie na pozycji pomocnika, na której mógłby występować co tydzień.

– United raczej nie będzie chciało go sprzedać, a Wayne nie będzie chciał odejść z United, ale z punktu widzenia reprezentacji Anglii, powinien on grać w klubie na pozycji, na której ma występować w kadrze. Jeśli nie będzie to miało miejsca, uważam, że powinien siedzieć na ławce i nie wychodzić w pierwszym składzie w meczach reprezentacji Anglii.

– Problemem Rooneya jest to, że Jose Mourinho absolutnie nie zamierza grać nim na tej pozycji, o czym poinformował na początku swojej pracy na Old Trafford, dlatego nie powinien grać dla Anglii, jeśli nie będzie występował na tej pozycji w klubie – powiedział Wyett.

Podobne artykuły

Van Persie: Dajcie Solskjaerowi spokojnie pracować

Mateusz Motyka

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka