Image default
Wypowiedzi

Herrera: Otrzymałem powołanie dzięki Mourinho

628-390-herrera-7

Ander Herrera może zadebiutować w reprezentacji Hiszpanii w trakcie niedzielnego spotkania z Albanią. Pomocnik nie ma wątpliwości, że nie dostąpiłby tego zaszczytu, gdyby nie Jose Mourinho.

Ander chce udowodnić wszystkim niedowiarkom, że jest zawodnikiem na miarę reprezentacji Hiszpanii i Manchesteru United. Herrera podziękował nowemu menadżerowi Czerwonych Diabłów za danie mu licznych szans. Ostatnie powołanie do pierwszego składu reprezentacji Hiszpanii dla Andera to IO w Londynie w 2012 roku.

Powrót był trudny, bo minęło pięć sezonów od czasu Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Jestem zachwycony, ponieważ walczyłem o powołanie. Wiem, że w czasie dwóch lat pod wodzą Louisa van Gaala nie grałem w United wystarczająco dużo, aby pojechać na zgrupowanie reprezentacji.

Gra mi się dobrze pod wodzą Jose Mourinho. Zaufał mi i dał wiele szans do pokazania umiejętności. Teraz muszę pokazać, że zasługuję na miejsce w pierwszym składzie Manchesteru United i stałe powołania do reprezentacji.

Ander nie zaliczył wielu dobrych spotkań pod wodzą Louisa van Gaala. Według Hiszpana Jose Mourinho gra ofensywniej od swojego poprzednika, dzięki czemu piłkarze mają szansę udowodnić swoją wartość na boisku.

Herrera został również zapytany o strzały z dystansu, które oddaje coraz częściej.

Mourinho zachęca mnie do oddawania strzałów z dystansu. Ostatnio zdobyłem w ten sposób gola w Pucharze Ligi i uderzyłem w słupek w spotkaniu ligowym.

Mourinho daje ci więcej swobody, ponieważ lubi, gdy zawodnicy grają według swoich instynktów. To prawda, że musimy być zdyscyplinowani w defensywie, ale równie wielką wagę przykłada do umiejętności podejmowania indywidualnych decyzji.

Louis van Gaal stawiał na wypracowane schematy. Zakładnikiem systemu Holendra został m.in. Angel Di Maria, który musiał zrezygnować ze swoich zabójczych dryblingów.

Gram przed linią obrony i jestem najbardziej defensywnie nastawionym pomocnikiem. Mój partner z linii pomocy Paul Pogba jest bardziej ofensywnie usposobiony, jednak jeśli gram w parze z Michaelem Carrickiem, to ja przejmuję rolę Paula. To ważne, że jestem w stanie dać menadżerowi pole wyboru. Uważam, że bardzo ceni mnie za umiejętność szybkiego przejścia z fazy defensywnej do ofensywnej.

Podobne artykuły

Van Persie: Dajcie Solskjaerowi spokojnie pracować

Mateusz Motyka

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka